Warta Poznań znowu przegrywa. To już trzecia porażka w meczu sparingowym tej zimy

Dawid Dobrasz
Ozdobą meczu była bramka dla Warty Poznań, który Kuzimski zdobył po uderzeniu przewrotką. Adam Jankowski
Warta Poznań w 2022 roku rozegrała cztery sparingi, w których zanotowała trzy porażki. W niedzielę przegrała 1:3 z Shkendiją Tetowo - mistrzem Macedonii Północnej. Ozdobą spotkania był gol strzelony przewrotką przez Mateusza Kuzimskiego.

Warta Poznań czwartą grę sparingową tej zimy rozpoczęła z Jędrzejem Grobelnym w bramce, trójką środkowych obrońców (jeden z zawodników był testowany, a klub nie podał jego nazwiska) oraz dwójką napastników - Szelągowskim i Kuzimskim.

Mecz odbywał się przy słońcu, ale było bardzo wietrznie i chłodno. Początek spotkania nie porywał i z obu stron brakowało sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszego gola w 32. minucie strzelili Macedończycy. W polu karnym faulu dopuścił się Jan Grzesik, a rywale nie zmarnowali tej okazji i wyszli na prowadzenie.

Zieloni na wyrównanie nie czekali jednak długo. W 39. minucie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym rywali piłka spadła w rogu pola bramkowego pod nogi Mateusza Kuzimskiego, który postanowił oddać strzał przewrotką. Ta nie była dokładna, ale uderzenie na tyle zaskoczyło bramkarza rywali, że piłka znalazła się w siatce.

Jeszcze przed przerwą mistrz Macedonii Północnej ponownie wyszedł na prowadzenie. Z bocznego sektora boiska rzut wolny wykonywał zawodnik Shkendiji i popisał się... tzw. centrostrzałem.

W drugiej połowie trener Szulczek dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się głównie młodzi - Rakowski, Szczepański, Szmyt, Luberecki i Sangowski czy Jakub Kiełb, który od Jakóbowskiego przejął opaskę kapitana.

Jednak po zmianie stron nie działo się na boisku zbyt wiele. Do 70. minuty nie oglądaliśmy żadnej ciekawej sytuacji, aż minutę później przeciwnicy przeprowadzili świetną kombinacyjną akcję, która zakończyła się efektownym, a przede wszystkim celnym uderzeniem na bramkę Grobelnego i było 3:1.

Więcej goli już nie padło. W Turcji Warta jest nadal bez zwycięstwa. Ostatnią szansę na zmianę tego stanu rzeczy podopieczni Dawida Szulczka mają 27 stycznia, kiedy zmierzą się z ukraińskim Metalistem Charków. Zieloni tej zimy wygrali z Arką Gdynia (1:0) i oprócz niedzielnej porażki ulegli też Śląskowi Wrocław (0:1) i Slovanowi Liberec (2:4).

Warta Poznań - FK Shkendija Tetowo 1:3 (1:2)
Gole: Kuzimski 39. - Valmir Nafiu 32. (k), 43., zawodnik nieznany 73.

Warta: Grobelny - Grzesik (46. Rakowski), zawodnik testowany, Szymonowicz, Trałka (61. Kupczak), Matuszewski (46. Kiełb) - Szelągowski (46. Szmyt), Kupczak (46. Luberecki), Czyżycki, Jakóbowski (46. Szczepański) - Kuzimski (46. Sangowski).