Warta Poznań zremisowała w Głogowie i straciła pozycję lidera w piłkarskiej Fortuna 1 Lidze

LUMAR, MAC
Piotr Tworek, trener Warty Poznań.
Warty Poznań nie jest już liderem piłkarskiej Fortuna 1 Ligi. W spotkaniu 12. kolejki Warta zremisowała w sobotę na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:0, tym samym tracąc pozycję lidera na rzecz Radomiaka Radom, który pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 4:1 i wyprzedza zajmujących drugie miejsce poznańskich Zielonych o dwa punkty.

Mecz Warty Poznań z Chrobrym w Głogowie był bardzo przeciętnym widowiskiem. Było dużo walki, sporo fauli, ale niewiele interesujących akcji i groźnych sytuacji podbramkowych.

Częściej w posiadaniu piłki byli poznaniacy, ale nic w zasadzie z tego nie wynikało. Zwłaszcza po przerwie zarysowała się przewaga zespołu Piotra Tworka, lecz akcjom Zielonych brakowało wykończenia. W ostatnich minutach bardzo dobre szanse na objęcie prowadzenia mieli Gracjan Jaroch i Aleks Ławniczak, ale znakomicie bronił Michał Szromik, bramkarz gospodarzy. Remisowy rezultat nie krzywdzi żadnej z drużyn, choć chyba też żadnej w pełni nie satysfakcjonuje. Warta pojechała przecież do Głogowa wygrać i pozostać w fotelu lidera, natomiast Chrobry bardzo potrzebuje punktów, żeby wydostać się ze strefy spadkowej.

Obecnie przed piłkarzami Warty przerwa w występach ligowych, bowiem mecz 12 kolejki w Niepołomicach z Puszczą, który miał się odbyć w piątek 11 października, z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych, został przełożony na 23 października. Kolejny mecz ligowy Zieloni rozegrają zatem w sobotę 19 października, kiedy w Grodzisku Wielkopolskim podejmować będą spadkowicza z ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec (godz. 17.45).

Chrobry Głogów – Warta Poznań 0:0