Warta Poznań zremisowała z Sandecją, ale jeszcze ma szansę na utrzymanie w I lidze

LUMAR
Piłkarze poznańskiej Warty po 28 minutach prowadzili z Sandecją Nowy Sącz i wydawało się, że pewnie zdobędą trzy punkty w kolejnym pierwszoligowym pojedynku. Podopieczni Krzysztofa Pawlaka potem jednak stracili na własnym boisku dwa gole i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kibice poznańskiej Warty, których z każdym meczem jest niestety coraz mniej, liczyli, że podopieczni Krzysztofa Pawlaka zdobędą komplet punktów starciu z Sandecją Nowy Sącz. Zaczęło się bardzo dobrze. W 17. minucie Marcin Makuch sfaulował na polu karnym Krzysztofa Bartoszaka, za co zresztą otrzymał żółtą kartkę, a pewnie wykonany rzut karny przez Pawła Giela dał Warcie prowadzenie.

10 minut później po zagraniu piłki ręką przez Piotra Kosiorowskiego sędzia Łukasz Bednarek z Koszalina podyktował drugi rzut karny dla zielonych. Tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Krzysztof Bartoszak.

Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola. Po szybkim kontrataku przeprowadzonym przez Piotra Giela Patryk Tuszyński strzałem z ostrego kąta pokonał Lisa. Zespół z Nowego Sącza wyrównał w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Arkadiusz Czarnecki.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Warta ma sześć punktów straty do Stomilu Olsztyn, który w sobotę uległ na własnym boisku Okocimskiemu KS Brzesko 0:4. Zespół z Dolnej Wildy ma jeszcze szanse na utrzymanie, ale tylko bardzo teoretyczne. W środę Warta zagra na wyjeździe z GKS Tychy.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
Bramki:
1:0 Paweł Giel (17. karny), 2:0 Krzysztof Bartoszak (28. karny), 2:1 Patryk Tuszyński (41), Arkadiusz Czarnecki (82).

Warta: Lis - Wilczyński, Wichtowski, Bartkowiak, Gajda - Ngamayama, Giel (80. Onsorge), Trojanowski (84. Czoska), Pogonowski, Jakóbowski, Bartoszak.