Waterpolo Poznań po raz czwaty z rzędu wicemistrzem Polski!

O przegranej poznaniaków w sobotnim meczu zadecydował przespany początek
O przegranej poznaniaków w sobotnim meczu zadecydował przespany początek Fot. Waldemar Wylegalski
Zawodnicy Waterpolo Poznań podzieli się punktami w dwumeczu z liderem ekstraklasy z Łodzi. Pożegnali się już więc z marzeniami o tytule, ale zapewnili już sobie też czwarty tytuł wicemistrza Polski z rzędu.

Zacięte spotkania zakończyły się w sobotę zwycięstwem gości 10:9. Natomiast w niedzielnym rewanżu poznaniacy wygrali z przyszłym mistrzem Polski 14:12. Początek sobotniego meczu należał do łodzian, którzy w pierwszych 8 minutach objęli prowadzenie 2:1. Ten wynik zadecydował niestety o porażce gospodarzy, którzy w trzech kolejnych kwartach remisowali z liderem tabeli 2:2, 3:3 oraz 3:3.

Swoją coraz silniejszą pozycję w polskiej lidze poznaniaacy potwierdzili w niedzielnym meczu rewanżowym. Pierwsze trzy kwarty przyniosły obu zespołom remis 10:10. W ostatnich 8 minutach swoją wysoką formę potwierdzili gospodarze, wygrywając ostatecznie cały mecz 14:12.

– Tak wyrównanych meczów waterpolo dawno nie było w Termach Maltańskich. W sobotę zabrakło nam większej skuteczności i odrobiny szczęścia. Z roku na rok jesteśmy coraz silniejszym klubem i to nie tylko w rozgrywkach seniorów. Nasi juniorzy także zaczynają odnosić pierwsze sukcesy – przyznał Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

9. kolejka ekstraklasy piłkarzy wodnych:
Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer UŁ 9:10 (1:2,2:2,3:3,3:3) , Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer UŁ 14:12 (3:3, 2:3, 5:4, 4:2)