Waterpolo Poznań wygrywa z mistrzem Polski

    Waterpolo Poznań wygrywa z mistrzem Polski

    LUMAR

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    W piątej rundzie ekstraklasy piłki wodnej zawodnicy Waterpolo Poznań niespodziewanie zdobyli na Termach Maltańskich cztery punkty w spotkaniach z aktualnym mistrzem Polski Ocmerem UŁ Łódź. Sobotni mecz zakończył się remisem 9:9 (w rzutach karnych lepsi byli goście, dlatego zdobyli dwa punkty, a Waterpolo jeden), w niedzielę natomiast poznaniacy wygrali aż 14:5. W tej sytuacji o złoty medal mistrzostw Polski walczyć będą zespoły z Poznania, Łodzi oraz Arkonia Szczecin.
    Waterpolo Poznań - Ocmer Łódź

    Waterpolo Poznań - Ocmer Łódź ©Grzegorz Dembiński

    Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali w sobotę bramkarze obu zespołów – Paweł Handze i Jan Szabłowski, natomiast w niedzielę najlepszy strzelec meczu poznaniak Jakub Goździak oraz Karol Baco z Łodzi.

    Kolejny dwumecz w Termach Maltańskich odbędzie się za miesiąc, kiedy to 2 i 3 kwietnia Waterpolo Poznań podejmie Legię Warszawa. Wcześniej jednak, w niedzielę 20 marca, w szóstej rundzie ekstraklasy zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33