Węgry-Norwegia 2:1! Kadar i Lovrencsics jadą na Euro 2016!

KM
Tamas Kadar znów zagrał dobry mecz na lewej obronie reprezentacji
Tamas Kadar znów zagrał dobry mecz na lewej obronie reprezentacji Peter Morrison
Węgrzy w rewanżowym meczu baraży o udział w Euro 2016 pokonali na własnym boisku Norwegów 2:1 (1:0). W pierwszym meczu padł wynik 1:0 dla Węgrów.

Gospodarze prowadzenie objęli po strzale Priskina w 14 min. i biorąc pod uwagę rezultat pierwszego meczu, od tego momentu byli w znakomitej sytuacji. Norwegowie atakowali zdecydowanie częściej, jednak trzeba przyznać, że nie osiągnęli takiej przewagi, jak w pierwszym spotkaniu barażowym, które też przegrali (0:1).

Drugi gol to zasługa reprezentanta Norwegi Henriksena, który w 83 min. trafił do własnej siatki. Ten sam piłkarz zrehabilitował się za błąd i strzelił bramkę kontaktową cztery minuty później, lecz było już zbyt późno na odrabianie strat.

W barwach Węgier po 90 minut spędzili lechici: Gergo Lovrencsics i Tamas Kadar oraz zawodnik Wisły Kraków Richard Guzmics.