Zamknij

Głos Wielkopolski

Wejście do UE, śmierć papieża, katastrofa smoleńska, Euro 2012 i polityczne afery. Oto najważniejsze wydarzenia w Polsce ostatnich 20 lat

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/17] Poprzednie Następne

Sukcesy Adama Małysza

Kiedy na początku XXI wieku Polska była sportową pustynią, każdy sukces był na wagę złota. Tymczasem Adam Małysz w szybkim czasie stał się bohaterem narodowym, którego skoki co tydzień oglądały miliony widzów. Dość napisać, że konkurs skoków na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City, gdzie Małysz zdobył brązowy i srebrny medal, obejrzało w telewizji kilkanaście milionów Polaków.

Adam Małysz jest jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii. W latach 2001-2003 jako jedyny w historii trzy razy z rzędu zdobył Kryształową Kulę. Po raz czwarty uzyskał to trofeum w 2007 roku. W szczytowym okresie jego kariery na konkursy skoków do Zakopanego przyjeżdżało kilkadziesiąt tysięcy fanów, a wielu z nich oglądało skoki spod skoczni, bez biletów.

Adam Małysz w swojej karierze czterokrotnie zostawał też mistrzem świata. Łącznie zdobył także cztery medale igrzysk olimpijskich (trzy srebrne i jeden brązowy). W 2001 roku wygrał też turniej czterech skoczni. Karierę zakończył w 2011 roku. Łącznie wygrał 39 konkursów indywidualnych.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy