Weź udział w II etapie konkursu Wydarzenie Historyczne Roku

  Weź udział w II etapie konkursu Wydarzenie Historyczne Roku

  Tadeusz Żarek

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Rusza II etap konkursu Wydarzenie Historyczne Roku. Głosujemy do 8 maja i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach
  Weź udział w II etapie konkursu Wydarzenie Historyczne Roku

  ©Materiały Prasowe

  By zagłosować, należy wejść na stronę: www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Kolejność wydarzeń na platformie do głosowania jest przypadkowa.
  W I etapie konkursu nadesłano bardzo różnorodne projekty, co świadczy o dużej aktywności środowisk i osób zaangażowanych w odkrywanie i poznawanie historii, także lokalnej. Swoje wydarzenia zgłaszały zarówno muzea o zasięgu ogólnopolskim, jak i regionalnym, wydawnictwa, stowarzyszenia, fundacje, instytucje samorządu terytorialnego oraz instytuty polskie za granicą.

  Propozycje wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Maciej Chmiel (dyrektor TVP 2), Lena Dąbkowska-Cichocka (Muzeum Historii Polski), Wojciech Duch (redaktor portalu Historia.org.pl), prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski (dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zabytków), prof. Andrzej Nowak (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej UJ).
  Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy 24 maja. Podczas uroczystego zakończenia nastąpi wręczenie nagród głównych – statuetek wykonanych przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza – oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.
  Plebiscyt został objęty honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo