Wiara Lecha awansowała do okręgówki [ZDJĘCIA]

TR
Wiara Lecha awansowała do okręgówki [ZDJĘCIA] Adrian Wykrota
W niedzielę awans Wiary Lecha do okręgówki stał się już faktem. Ostatni mecz w sezonie kibole rozegrali na stadionie przy Bułgarskiej, a przeciwnikiem był wicelider Orkan Jarosławiec.

Mecz w „domu” okazał się podwójnie szczęśliwy dla kiboli. Nie tylko mogli świętować zasłużony awans, ale także cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 4:0 nad Orkanem. Worek z bramkami w 38 minucie otworzył Krzysztof Szerszeń, a w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Piotr Makowski i dwukrotnie Tomasz Smura.

Było to już 23 zwycięstwo kiboli w tym sezonie. Przegrali tylko trzy spotkania. Żadnego meczu nie zakończyli remisem. Imponujący jest również dorobek bramkowy: 81 zdobytych na 22 stracone.

Awans mieli już w kieszeni przed ostatnią kolejką. Sobotni mecz miał być już tylko wisienką na torcie. I był. Tymczasem na trybunach, gdzie zasiadło pół tysiąca zwycięstwo, trwało prawdziwe szaleństwo. Oprawy przygotowanej na awans mógłby pozazdrościć kinolom niejeden klub z Ekstraklasy.

Tak samo było, gdy DWL awansowała do A klasy. Tamten jednak awans był mniej wymagający pod względem organizacyjnym. Gra w okręgówce wiążę się choćby z większymi kosztami funkcjonowania. Kibolom z pewnością przyda się wsparcie.