Wicemistrz świata zaprasza na kajakowe treningi do Stomilu

LUMAR
Michał Łubniewski.
Michał Łubniewski. Archiwum
Cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe wywalczyli nasi kajakarze na mistrzostwach świata seniorów, które odbyły się w czeskich Racicach. Jeden z krążków padł łupem zawodnika Stomilu Poznań Michała Łubniewskiego, który wraz Arsenem Śliwińskim na sprinterskim dystansie C2 200 metrów zdobył srebro.

Polska osada od samego startu trzymała się w pierwszej trójce, by po bardzo zaciętej walce ulec jedynie Rosjanom i to zaledwie o 0.585 sekundy. Warto dodać, że Łubniewski zakwalifikował się również do finału A C1 200m. W nim poznaniak uplasował się na dziewiątej pozycji.

Przygodę ze sportem wyczynowym Michał Łubniewski rozpoczął w Piaście Człuchów u trenera Jerzego i Jadwigi Oparów. Potem był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu, gdzie pod czujnym okiem Ireneusza Szpyndy zdobywał umiejętności sportowe jako zawodnik i uczeń. Tam też napisał maturę. Kolejny etap kariery Michała to Stomil Poznań. Trenerem klubowym jest Piotr Pilarski, a do 2016 roku plany szkoleniowe prowadził trener kadry Rafał Rogoziecki. To oni pomagali Michałowi w osiągnięciu m. in. mistrzostwa Polski i tytułu młodzieżowego mistrza Polski w C1 200 m i w C2 1000 m oraz licznych medali młodzieżowych mistrzostw Europy i mistrzostw świata w dwójce 500 m i czwórce. Od początku 2017 roku trenerem reprezentacyjnym jest Marek Ploch.

Jak twierdzi sam Michał przeprowadzka do Stomilu wyszła mu na dobre. – Od kiedy zostałem członkiem klubu z nad Warty, nastąpiło tu wiele modernizacji m. in. remont siłowni, szatni oraz hangaru, co w podnoszeniu umiejętności każdego zawodnika naszego klubu. Zachęcam wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w naszym sporcie. Kajakarstwo to przygoda, która potrafi wiele nauczyć i pozwala stanąć twarzą w twarz ze swoimi słabościami – twierdzi Michał Łubniewski.