Pod Koźminem Wielkopolskim wicepremier Jadwiga Emilewicz odwiedziła jedną z największych elektrowni wiatrowych w Wielkopolsce. Jednym z punktów jej wizyty był wjazd na sam szczyt 100-metrowej turbiny wiatrowej. Po wszystkim, posłanka Zjednoczonej Prawicy zjechała ze szczytu wiatraka po linie służącej do ewakuacji.
- Czuję się jak w domu. Jest świetna pogoda, lekki wiatr, duża przyjemność. Wspaniałe widoki, aż po horyzont
– mówiła na ziemi wicepremier i przedstawicielka Porozumienia.
Cała wizyta w Koźminie Wielkopolskim dotyczyła właśnie zmian w polskiej energetyce i stopniowego przechodzenia m.in. do produkcji energii na farmach wiatrowych.
Emilewicz zapowiedziała m.in. że do końca tego roku powinny zakończyć się prace nad nowelizacją tzw. ustawy odległościowej, obowiązującej od 2016 r. i ograniczającej rozwój energetyki wiatrowej.
- Na etapie tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego spodziewaliśmy się większych dochodów do budżetu gminy z podatków od firm związanych z energetyka wiatrową – mówił Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wielkopolskiego.
Stwierdził, że ma też nadzieję, iż wraz ze zmianą przepisów zostaną wprowadzone bardziej korzystne dla samorządów zapisy warunkujące opodatkowanie elektrowni wiatrowych.
Zobacz zdjęcia z wizyty wicepremier:
Wicepremier Jadwiga Emilewicz na szczycie 100-metrowego wiat...

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?