Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Widzialna Ręka UAM, w jesiennej edycji pomóc w zakupach ze sklepu czy apteki można nie tylko emerytowanym pracownikom

AB
Codzienne zakupy w sklepie i aptece - taką pomoc oferuję Uniwersytet im. Adama Mickiewicza swoim pracownikom, nawet tym emerytowanym. Wystartowała jesienna edycja inicjatywy "Widzialna Ręka UAM". Jak się zgłosić? Przeczytaj w tekście.
Codzienne zakupy w sklepie i aptece - taką pomoc oferuję Uniwersytet im. Adama Mickiewicza swoim pracownikom, nawet tym emerytowanym. Wystartowała jesienna edycja inicjatywy "Widzialna Ręka UAM". Jak się zgłosić? Przeczytaj w tekście. Wojciech Wojtkielewicz
Wiosną podczas pierwszej fali epidemii Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wystąpił z inicjatywą "Widzialna ręka". Jego celem było wsparcie emerytowanych pracowników uczelni. Jesienna edycja skierowana nie tylko seniorów UAM. Każdy pracownik, który potrzebuje pomocy w codziennych zakupach lub wykupieniu leków, może liczyć na wsparcie.

Widzialna ręka UAM: komu możesz pomóc?

Wiosenną edycję akcji zainicjowała obecna rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska. Będąc prorektorem ds. studenckich, za zgodą rektora prof. Andrzej Lesickiego zachęcała studentów do wolontariatu. Jesienią akcja wspiera nie tylko seniorów UAM, ale też pozostałych pracowników.

Zdalna nauka w UAM! Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postawiła na bezpieczeństwo studentów i wykładowców - zobacz wideo:

- Wiem już, że nasza uniwersytecka rodzina kieruje się zasadami wzajemnej życzliwości i chęci niesienia pomocy innym. Bardzo cieszę się, że wśród nas są ludzie, którzy nie wahają się podejmować trudnych wyzwań i być blisko ludzi potrzebujących pomocy - pisze w liście do pracowników rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska.

Z informacji od biura prasowego UAM wiemy, że w akcji na wiosnę uczestniczyło ponad 400 wolontariuszy, nie tylko z Poznania, ale także z innych miast Wielkopolski. Pomagali oni nie tylko konkretnym osobom, ale także prowadzili zbiórki rzeczowe i pieniężne.

Więcej o UAM

Pracownicy UAM potrzebujący wsparcia powinni skontaktować się z koordynatorami akcji:

  • Telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 10-12: tel. 61 829 43 07
  • Mailowo: [email protected]

Po przyjęciu zgłoszenia nastąpi kontakt do wolontariusza z sąsiedztwa, który zrobi podstawowe zakupy spożywcze (do 200 zł), wykupi lekarstwa z apteki. Kontakt będzie się odbywał drogą telefoniczną lub mailową.

Polecamy: Przez koronawirusa studenci mogą nie wrócić do Poznania. Czy miasto na tym straci? Sprawdzamy, kto nie zarobi na studentach

Dla wolontariuszy uruchomiony został formularz zgłoszeniowy. Znaleźć go można też klikając tutaj.. Warto pamiętać o wskazanie rejonów, które wolontariusz jest w stanie objąć pomocą sąsiedzką.

Zobacz też:

Jak zrobić zakupy z pomocą wolontariusza? Sprawdź ---->

Zakupy dla seniora: Musisz zrobić zakupy? Skorzystaj z pomoc...

Zdalne nauczanie MEMY. Nauka na odległość w czasach pandemii koronawirusa oczami internautów. Śmieszne obrazki i demotywatory 26.11.2020

Zdalne nauczanie MEMY. Nauka na odległość w czasach pandemii...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski