Więcej połączeń między Poznaniem a Warszawą. PKP Intercity...

  Więcej połączeń między Poznaniem a Warszawą. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. wielkopolskiego

  Materiał informacyjny PKP

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Więcej połączeń między Poznaniem a Warszawą. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. wielkopolskiego
  1/3
  przejdź do galerii
  Dojazd do stolicy obsługiwany przez większą liczbę pociągów i dostosowanie kursowania pociągów do modernizacji linii kolejowych – to najważniejsze zmiany dla województwa wielkopolskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.
  Zmiany w Wielkopolsce

  PKP Intercity przygotowało więcej połączeń na trasie Warszawa – Poznań. Od 9 grudnia będzie ich 13, a nie 11 jak dotychczas. Pomiędzy Warszawą a Poznaniem składy PKP Intercity pojadą przez Inowrocław do 8 czerwca 2019 roku. Od 9 czerwca wszystkie pociągi kategorii Express InterCity oraz dwie pary połączeń TLK powrócą na trasę podstawową przez Konin. Dzienne połączenie do Krakowa umożliwi uruchomienie grupy wagonów w pociągu TLK Ukiel relacji Olsztyn – Toruń – Poznań – Ostrów Wielkopolski – Częstochowa – Kraków.
  TLK Mamry relacji Białystok – Olsztyn – Poznań – Wrocław dwa dni w tygodniu pojedzie w dalszą trasę, do Katowic przez Opole. Dodatkowe wagony zyska pociąg TLK Halny relacji Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Kudowa Zdrój. TLK Gombrowicz zostanie zastąpiony grupą wagonów TLK Warta i TLK Osterwa na odcinku Poznań – Szczecin. IC Przemyślanin pojedzie trasą przez Poznań, Ostrów Wielkopolski i Katowice.

  Niezbędne modernizacje

  Obowiązujący od 9 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Modernizacja linii Poznań – Szczecin oznacza skierowanie części pociągów na drogę okrężną przez Zbąszynek, Rzepin i Kostrzyn. Prace odbywać się będą w dalszym ciągu również na linii Poznań – Wrocław, część składów pojedzie przez Zieloną Górę oraz Łódź – Zduńską Wolę. Relacja pociągu IC Włókniarz zostanie skrócona do trasy Poznań – Szczecin, pociąg zmieni nazwę na IC Merkury. IC Wawel będzie kursował na trasie Poznań – Kraków. Od 1 września planowane jest zamknięcie linii kolejowej na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk. Oznacza to brak bezpośrednich połączeń między Poznaniem a Zieloną Górą.

  Podróż warto planować z wyprzedzeniem

  Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne. Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP (Pendolino) oraz EIC. Dzięki niej m.in. z Poznania do Warszawy można podróżować już od 49 zł. Natomiast oferta Promo pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej od ceny bazowej.

  Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

  Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

  Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

  PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

  Szczegółowe informacje dla pasażerów

  Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 9 i 10 grudnia br. na największych dworcach w Polsce – m.in. w Poznaniu do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo