MPK Poznań zapewnia, że wagon Typu I z 1898 roku z doczepnym Carl Weyerem (ten z kolei kursował w Poznaniu od 1905 roku) jest ozdobą historycznego taboru MPK Poznań, a wagony silnikowe tego typu były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu.
Historyczna linia w Poznaniu. Tramwaj linii H. Trasa i rozkład jazdy:
Gajowa / Stare Zoo – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – plac Ratajskiego – 23 Lutego – Plac Wielkopolski.
Plac Wielkopolski - 23 Lutego – plac Ratajskiego – Mielżyńskiego – Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Gajowa / Stare Zoo.
Odjazdy z ul. Gajowej: godz. 11.45, 12.45, 14.00, 15.00, 16.00.
Odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 12.05, 13.05, 14.30, 15.30, 16.20.
Linia H uruchamiana jest w wybrane weekendy w sezonie, przy sprzyjających warunkach pogodowych.
Pasażerowie są zabierani jedynie do zapełnienia miejsc siedzących, a tramwaj nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich. Po drodze nie ma więc możliwości wsiadania, czy wysiadania.
Na linii historycznej obowiązuje taka sama taryfa jak na liniach turystycznych.
W sobotę i niedzielę kursują też linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę także linia 102. Na linii 0 spotkamy na sobotę „helmuta”, czyli tramwaj GT8, a na niedzielę – skład z należącym do MPK S.A. w Krakowie tramwajem 4N1.
W sobotę i niedzielę warto skorzystać też z Kolejki Parkowej Maltanka: jeździ ona w weekendy co 30 minut od 10.00 do 19.00 – kursy odbywają się co 30 minut. Dojeżdża z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego Zoo.
Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?