Wielkanoc na drogach. Wzmożone patrole policji

  Wielkanoc na drogach. Wzmożone patrole policji

  (mm) / Policja.pl

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wielkanoc na drogach. Wzmożone patrole policji

  ©Archiwum

  Okres Wielkanocy to czas wzmożonego ruchu na drogach. Warto pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym bezpiecznie spędzimy święta.
  Wielkanoc na drogach. Wzmożone patrole policji

  ©Archiwum

  Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu.

  Funkcjonariusze apelują, że każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Policjanci podkreślają, że ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

  Podczas postojów, na przykład na stacjach benzynowych, kiedy oddalamy się od samochodu, upewnijmy się, że jest on w odpowiedni sposób zabezpieczony. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dori

  do 3 razy sztuka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  po pierwsze zgodnie z przepisami, po drugie noga z gazu, po trzecie Yanosik na trasie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Surowsze kary dla pijanych

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Zmieniono nieco kwalifikację i konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu - co dłuższy weekend, niezmiennie czytamy zastraszające statystyki. Dlaczego nie kontynuować zaostrzenia kar? Może obecne nie...rozwiń całość

  Zmieniono nieco kwalifikację i konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu - co dłuższy weekend, niezmiennie czytamy zastraszające statystyki. Dlaczego nie kontynuować zaostrzenia kar? Może obecne nie są jeszcze na tyle dotkliwe, by zmniejszyć liczbę potencjalnych samobójców i co gorsza - morderców? Może podciągnąć jazdę pod wpływem od pewnej zawartości (np. 0,5 promila) pod usiłowanie zabójstwa? Kasacja pojazdu niezależnie od własności (niech się pijany rozlicza z właścicielem, jeśli pożyczył) i do tego prace na rzecz ofiar wypadków oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów z rowerem włącznie... Po roku egzekwowania można by sprawdzić wpływ na statystyki.zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY