Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc w czasie epidemii koronawirusa: Archidiecezja poznańska przygotowała internetowy poradnik o świętach w domu

ICH
Jak dobrze spędzić Wielkanoc w domu?
Jak dobrze spędzić Wielkanoc w domu? Glos Wielkopolski
Pod patronatem archidiecezji poznańskiej i arcybiskupa Stanisława Gądeckiego powstała strona internetowa swietawdomu.pl. Jej zadaniem jest pomoc wiernym w przygotowaniu się do Wielkanocy i przeżywaniu Wielkiego Tygodnia bez wychodzenia z domu. Na stronie można znaleźć filmiki z duchowymi i praktycznymi poradami między innymi na temat przygotowania do spowiedzi, święconki, komunii świętej duchowej i liturgii w domu.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna Wielkanoc będzie zupełnie inna niż zwykle. Wierni wiele nabożeństw czy elementów liturgii wielkanocnej, które zwykle odbywały się w kościele, będą musieli odprawić sami w swoich domach.

Zobacz też: Wielkanoc bez kościoła i święconki. Jak ją obchodzić?

Wielu wiernych, mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa, chce dobrze przeżyć Wielkanoc. Z pomocą przychodzi im archidiecezja poznańska, z której inicjatywy powstała strona internetowa swietawdomu.pl.

Na stronie można znaleźć przygotowane przez kapłanów filmiki z poradami duchowymi, ale także praktycznymi. Wierni znajdą odpowiedzi na takie pytania jak:

  • czy należy klękać podczas mszy świętej transmitowanej w telewizji?
  • jak przyjąć komunię w sposób duchowy?
  • jak samemu pobłogosławić święconkę?
  • jak przystąpić do spowiedzi w czasie epidemii?

Poza tym w witrynie swietawdomu.pl znajdziemy również wypowiedzi księży, harmonogram transmisji z nabożeństw i mszy świętych, rekolekcje i świątecznie propozycje dla dzieci.

Zobacz też: Spowiedź drive w Rogalinie

Ksiądz na sygnale

By pomóc wiernym, którzy potrzebują duchowego umocnienia czy rozmowy z kapłanem, archidiecezja poznańska przygotowała również instytucję "księdza na sygnale". Przez cały tydzień w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 pod numerem telefonu 61 102-00-00 będzie można porozmawiać z kapłanami.

- Sytuacja, w której mamy ograniczony dostęp do życia sakramentalnego, a życie duszpasterskie w parafiach praktycznie nie istnieje, wśród wielu ludzi rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, komunii świętej duchowej, przeżywania transmisji mszy świętej on-line, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Wielkanocy. Niektórzy po prostu potrzebują duchowej rozmowy i umocnienia - czytamy na stronie swietawdomu.pl.

ZOBACZ TEŻ:

1 kwietnia w Polsce weszły w życie kolejne ograniczenia i zasady w związku z epidemią koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.Przejdź dalej i sprawdź, co się zmieniło  --->

Koronawirus: Nowe zakazy i zasady. Musisz je stosować!

Największym sprzymierzeńcem koronawirusa jest bez wątpienia ludzka głupota i nieodpowiedzialność. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe przykłady bezmyślnych zachowań, które sprzyjają rozwijaniu się epidemii. Zobaczcie przykłady ---->

10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski