Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkanocne ozdoby w nowoczesnym wydaniu stworzą niepowtarzalny klimat świąt

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Zajączki, pisanki, kurczaki, bazie - to elementy kojarzące się tradycyjnie z Wielkanocą.  Nie trzeba z nich rezygnować, ale w tym roku można spróbować dla odmiany nieco wielkanocne ozdoby unowocześnić.
Zajączki, pisanki, kurczaki, bazie - to elementy kojarzące się tradycyjnie z Wielkanocą. Nie trzeba z nich rezygnować, ale w tym roku można spróbować dla odmiany nieco wielkanocne ozdoby unowocześnić. KODO
Zajączki, pisanki, kurczaki, bazie - to elementy kojarzące się tradycyjnie z Wielkanocą. Nie trzeba z nich rezygnować, ale w tym roku można spróbować dla odmiany nieco wielkanocne ozdoby unowocześnić.

- Dekoracje wielkanocne z pisankami, zającami, pisklętami są urocze, ale praktycznie powtarzalne co roku w każdym domu - mówi Lena Kwietniewska, architekt pracowni KODO. - Nie musimy z nich całkiem rezygnować - w końcu to flagowe motywy Wielkanocy. Dodajmy im jednak odrobinę świeżości, korzystając z inspiracji, jakie podsuwa nam budząca się do życia natura - doradza.

Nadając temu, co znane nieoczywisty kształt uzyskamy inny efekt. Jajka w naturalnym kolorze, mech, nieobrobione drewno, zielone liście i owoce to tylko niektóre inspiracje.

Zwłaszcza, że zieleń zieleni nierówna. Jeśli zamiast bukszpanu użyjemy pędów paproci czy gałązek bluszczu, dekoracja nabierze bajkowego klimatu.

Wykorzystać możemy egzotyczne liście, zwoje rafii, strusie lub przepiórcze jaja, a nawet cytrusy. Różne odcienie zieleni oraz ożywcze kolory owoców dodadzą energii przede wszystkim wnętrzom urządzonym w minimalistycznym stylu, a jednocześnie będą się z nimi dobrze komponowały.

- Światło i czystość bezbarwnego szkła, jednolita zastawa w ożywczych barwach, naczynia w kształcie liści, proste tkaniny w naturalnych barwach, jutowe worki i zwykły sznurek - to elementy, które nadadzą nieoczywistości naszym aranżacjom - mówi Lena Kwietniewska.

Wielkanoc kojarzy nam się głównie ze stołem - w wielu domach to na nim kończy się świąteczna aranżacja. Tymczasem dom to nie tylko jadalnia, ale także sypialnia, łazienka i kuchnia. W każdym z tych pomieszczeń można znaleźć wiele miejsc na dekoracje inspirowane budzącą się do życia naturą. Podstawowa zasada to odpowiednia kompozycja kolorystyczna i umiar dostosowany do trybu życia.

Gniazdka z siana lub rafii ułożone na meblach bądź w różnych naczyniach, jutowe worki z wysypującymi się jajkami, kawałki mchu ozdobione świątecznym motywem - to obszar, w którym możemy wyzwolić swoją wyobraźnię. Ciekawym i wartym uwagi pomysłem są ogrody w szkle - naczynia w prostych formach można na tę okazję wypełnić kompozycją z liści, mchu, kory i jajek. Można wykonać je samemu.

Jeśli się pospieszymy, zamówione przez przez internet elementy dotrą przed świętami. Nawet łazienka i kuchnia z prostymi świątecznymi akcentami mogą być częścią wiosennej atmosfery.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski