Wielki sukces florecisty AZS AWF Poznań! Tomasz Ciepły wygrał zawody Pucharu Świata w Amsterdamie

LUMAR
Tomasz Ciepły, florecista poznańskiego AZS AWF stanął na najwyższym podium zawodów Pucharu Świata 21th SISTA-MMIT International Fencing Tournament in Amsterdam. Podopieczny trenera Włodzimierza Węcławka w finale pokonał pokonał Rostyslava Hertsyka z Ukrainy 15:11.

- Kontrolowałem walkę od samego początku. Wiedziałem, że tego dnia nikt ze mną nie wygra - powiedział po walce zwycięzca turnieju Tomasz Ciepły.

W fazie grupowej poznaniak zdecydowanie wygrywał wszystkie walki, w sześciu pojedynkach rywale trafili go tylko osiem razy. W pojedynku o wejście do najlepszej szesnastki turnieju Tomasz Ciepły spotkał się aktualnym złotym medalistą akademickich mistrzostw Polski Filipem Płocharskim z Sietom AZS AWFiS Gdańsk. To starcie poznaniak wygrał 15:8.

W Holandii bardzo dobrze wypadli inni zawodnicy trenowani przez Włodzimierza Węcławka. Damian Koper awansował do finałowej ósemki. Do tej fazy zmagań dwóch punktów zabrakło natomiast Oskarowi Metzy, który ostatecznie zajął 14 miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!