Wielkie ściganie na Torze Poznań

  Wielkie ściganie na Torze Poznań

  Przemysław Walewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkie ściganie na Torze Poznań
  Sezon startowy na dobre rozkręca się. Wiosenna pogoda sprzyja planowaniu nowych wyzwań. Już 24 kwietnia na Torze Poznań odbędzie się druga edycja zawodów Duathlon Tor Poznań. Po sukcesie pierwszej imprezy, postanowiono kontynuować tę formę rywalizacji w tym atrakcyjnym miejscu.
  Wielkie ściganie na Torze Poznań
  Tor Poznań to wymarzone miejsce dla pasjonatów  szybkiego ścigania się na rowerach i w biegu. Tutaj zawodnicy czują się bezpiecznie i mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich i biegowych nie tylko przed sezonem startowym w triathlonach, ale także posmakowania nowej dyscypliny jaką jest duathlon. W latach 70-tych XX wieku to była popularna dyscyplina w Polsce i powoli na nowo odzyskuje blask.
  Do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku duathlon stanowił dyscyplinę o popularności równej tej, którą ma triathlon. Jednak decyzja MKOl o włączeniu triathlonu do dyscyplin olimpijskich sprawiła, że duathlon zszedł na drugi plan. Regularnie rozgrywane są mistrzostwa świata i Europy. Na Zachodzie duathlon jest dyscypliną, która liczbą uczestników dorównuje imprezom triathlonowym. W londyńskim duathlonie startuje ponad 5 tysięcy zawodników.

  W duathlonie na Torze Poznań mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia. „Mało jest masowych imprez, które dedykowane są młodym adeptom sportu, dlatego chcemy propagować zdrowe zasady wśród młodzieży”, podkreśla dr Maciej Nowak, wiceprezes Akademii Młodych Olimpijczyków. Uczestnicy zawodów zaczną od 4 km biegu, następnie pokonają 12 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej, a wszystko zakończy 2-kilometrowy biegowy finisz. Dzięki wysokiej jakości nawierzchni zawodnicy będą mieli warunki do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W ramach duathlonu wystartuje też II Bieg „Formuła 1” na dystansie 4 km. „Tego typu zawody w przeddzień startu sezonu triathlonowego to idealna okazja, aby sprawdzić swoją dyspozycję, zaznacza Wojciech Kruczyński”, organizator zawodów Enea Challenge Family, które są partnerem duathlonu. Dla biegaczy duathlon jest często pierwszym krokiem do uprawiania triathlonu lub pokosztowaniem nowego wysiłku.

  Duathlon Tor Poznań jest imprezą partnerską cyklu Road to Enea Challenge Poznań, zawodów, które przygotowują pasjonatów sportu do poznańskiego święta triathlonu, które odbędzie się 22-24 lipca. W tych dniach za sprawą Mistrzostw Europy na dystansie długim, Poznań stanie się europejską stolicą triathlonu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo