Wielkopolska: Akcja „Prędkość – zero tolerancji”. Na drogach...

  Wielkopolska: Akcja „Prędkość – zero tolerancji”. Na drogach będzie więcej patroli policyjnych

  Bogna Kisiel

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  zdjęcie lustracyjne

  zdjęcie lustracyjne ©Tomasz Holod

  Kierowco, w przyszłym tygodniu zdejmij nogę z gazu. Między innymi konińska drogówka będzie mierzyć prędkość na terenie Konina i powiatu częściej niż zwykle. Działania w ramach akcji „Prędkość – zero tolerancji” będą prowadzone w całej Wielkopolsce.
  zdjęcie lustracyjne

  zdjęcie lustracyjne ©Tomasz Holod

  Policjanci zwracają uwagę, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, także tych ze skutkiem śmiertelnym, jest nadmierna prędkość. Tych, którzy będą przekraczać dozwoloną prędkość muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymaniem prawa jazdy.

  Przekonał się o tym 22-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, który został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, poruszających się nieoznakowanym radiowozem. Młody kierowca jadąc lokalną drogą na terenie powiatu kolskiego w terenie zabudowanym pędził 182 km/h.

  Zobacz też: Policjanci zatrzymali młodego kierowcę. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 182 km/h

  Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, dostał 10 punktów karnych i zatrzymano mu prawo jazdy na trzy miesiące. To zdarzenie miało miejsce ostatniego dnia stycznia.  POLECAMY:
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  tych patroli i tak jest już mega dużo, prawda jest taka, że połowa kierowców gdzieś jeździ z yanosikiem, więc niech sobie robią kontroli ile chcą, zamiast np. sprawdzić trzeźwość. Faktycznie będzie...rozwiń całość

  tych patroli i tak jest już mega dużo, prawda jest taka, że połowa kierowców gdzieś jeździ z yanosikiem, więc niech sobie robią kontroli ile chcą, zamiast np. sprawdzić trzeźwość. Faktycznie będzie bezpieczniej...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hę?

  jajo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  nie prędkość zabija a jej wytracanie, dziekuje

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY