Wielkopolska inauguracja

  Wielkopolska inauguracja

  MS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Gdzie mogłaby odbyć się wojewódzka inauguracja roku szkolnego? Niewątpliwie w Śremie, gdzie nastąpiło połączenie nadania szkole miana Zespołu Szkół Politechnicznych i imienia Powstańców Wielkopolskich - zaznaczył po przywitaniu gości Piotr Florek, wojewoda wielkopolski. Do niedawna był to Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Chudoby.
  Zmieniono patrona, ponieważ, jak tłumaczył Paweł Ratajczak, emerytowany dyrektor szkoły - Nie spełniał już oczekiwań dydaktyczno-wychowawczych. Nasi uczniowie niewiele o nim wiedzieli.

  Oficjalne uroczystości rozpoczęły się już o godz. 10.00 mszą św. w Farze, gdzie dziekan Marian Brucki poświęcił nowy sztandar, który podczas uroczystości na boisku został przekazany na ręce uczniów, ślubujących dbać o honor szkoły.
  Odsłoniono także pamiątkową tablicę upamiętniającą patrona. Na uroczystości nie zabrakło władz gmin z powiatu śremskiego, Elżbiety Leszczyńskiej - Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Krystyny Pośledniej - członka zarządu Województwa

  Wielkopolskiego, przemawiającej w imieniu Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego. - Usłyszeliśmy wiele pięknych słów, najpiękniejsze są jednak zapisane na sztandarze: Bóg, honor i ojczyzna. Pokazujecie, że potraficie przenieść historię w rękach ale nie zapominajcie o datach wyrytych na grobach poległych - mówiła. Do Śremu przyjechały też delegację z większości wielkopolskich szkół.

  Za sprawą listu Minister Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall zebrani mogli usłyszeć jakie zmiany zostaną w najbliższych latach przeprowadzone w oświacie. Planowane jest obniżenie wieku szkolnego oraz o podwyżki płac dla nauczycieli.
  Po części oficjalnej młodzież oglądała przygotowany dla nich program artystyczny, goście natomiast po zwiedzeniu wystawy w szkole udali się do "Gajówki" w Zbrudzewie, gdzie czekał na nich poczęstunek.


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo