Wielkopolska liderem w Orlikach

  Wielkopolska liderem w Orlikach

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj wielkopolski sejmik przyjął uchwałę w sprawie sfinansowania kolejnych 27 projektów wybudowania boisk gminnych w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Są także dodatkowe pieniądze na drogi.
  Z budżetu województwa zostanie przeznaczonych na ten cel niemal 9 milionów złotych. Każdy projekt otrzyma wsparcie ze strony województwa w wysokości 333 tys. zł. Ostatnie boiska mają powstać między innymi w Kleszczewie, Koninie, Lesznie, Kórniku, Sierakowie, Pobiedziskach i w Ostrowie Wielkopolskim.

  Dzięki przekazaniu tych pieniędzy w Wielkopolsce jeszcze w tym roku będzie 100 obiektów sportowych zrealizowanych w ramach Orlika. Do tego poziomu w tym roku może jeszcze dorównać jedynie województwo mazowieckie. Natomiast na Opolszczyźnie według szacunków w 2009 roku będzie zaledwie 15 obiektów tego typu.

  - Chcieliśmy jak najszybciej uruchomić tę ostatnią transzę pieniędzy, aby gminy mogły rozpisać przetargi - mówi Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

  - Większość z tych projektów, które otrzymały pieniądze w styczniu, czy teraz, powinny być realizowane już od maja. Dzięki temu koszt wykonania obiektów może być znacznie niższy, ponieważ firmy nie będą jeszcze dyktować cen. W lipcu, kiedy samorządy z innych województw masowo będą chciały skorzystać z tych usług, ceny znacznie pójdą w górę - wyjaśnia Tomasz Wiktor.

  Sejmik zdecydował także o przekazaniu dodatkowej kwoty 69 milionów złotych na inwestycje drogowe w regionie. Pierwotnie fundusze na to miały pochodzić z Unii Europejskiej. Jednak nowa ustawa o ochronie środowiska znacznie wydłużyłaby przygotowanie całej dokumentacji niezbędnej do realizacji projektów, a tym samym przesunięcie inwestycji na kolejny rok.

  - Dzięki tej decyzji nie tylko szybciej będą remontowane drogi, ale również firmy z regionu będą mogły lepiej przetrwać kryzys - uważają zgodnie Marek Woźniak, marszałek województwa oraz Zbigniew Czerwiński, lider Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo