Wielkopolska: Podczas Integracji zobaczymy folklor z Europy...

  Wielkopolska: Podczas Integracji zobaczymy folklor z Europy i z Ameryki

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gospodarzem festiwalu jest Zespół Tańca Ludowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań
  1/8
  przejdź do galerii

  Gospodarzem festiwalu jest Zespół Tańca Ludowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań ©Archiwum

  W sobotę rozpoczyna się XVIII Światowy Przegląd Folkloru Integracje. Potrwa do przyszłej niedzieli. Jego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań, a hasło brzmi "Mamy folklor we krwi".
  Oprócz gospodarzy w festiwalu uczestniczyć będą zespoły Varażdin Folk Dance Ensemble z Chorwacji, Rebulir Folk Ensemble z Hiszpanii, Les Pieds de Laval z Kanady, Mi Orgullo Es Panama z Panamy, Folklorny Sybor Vihorlat ze Słowacji oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar.

  Największym zespołem jest składająca się z 50 osób grupa ze Słowacji, ale jej członkowie to też najmłodsi uczestnicy festiwalu.

  Hasło tegorocznej imprezy wiąże się nie tylko z tym, że członkowie zespołów folklorystycznych lubią tańczyć, ale i z tym, że przez cały festiwal prowadzona będzie akcja honorowego krwiodawstwa. Krwiobusy pojawią się wszędzie tam gdzie odbywać się będą koncerty.

  Integracje zainauguruje w sobotę o 17.15 koncert w Nowym Tomyślu w tamtejszej muszli koncertowej. Poprzedzą go warsztaty ludowe dla dzieci. Rozpoczną się o godz. 17.

  W niedzielę o 16 zaplanowano przemarsz przez Damasławek. O 17 w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczną się warsztaty dla dzieci, a o 17.15 koncert.

  W poniedziałek uczestnicy Integracji zjawią się w Poznaniu. O 16 barwny korowód przejdzie ulicą Półwiejską od Starego Marycha do Starego Browaru, a o 18 w parku Wilsona rozpocznie się „Biesiada ludowa”, czyli koncert inauguracyjny Integracji.

  We wtorek tancerze zatańczą w Lesznie. O 17.40 odbędą się warsztaty dla dzieci, a o 18 koncert na Rynku. W środę o 10.30 wezmą udział we mszy świętej w poznańskim kościele Wszystkich Świętych. Po mszy taneczny korowód przejdzie na Stary Rynek.

  Także w środę uczestników Integracji oklaskiwać będą mieszkańcy Wrześni i Wronek. O 16.10 rozpoczną się warsztaty dla dzieci w Amfiteatrze we Wrześni, a o 16.30 koncert. Natomiast o 18.10 na Olszynkach we Wronkach rozpoczną się warsztaty, a o 18.30 koncert. W czwartek o godzinie 17 na plaży Rataje w Poznaniu odbędzie Turniej Sportów Tradycyjnych.

  Założeniem Światowego Przeglądu Folkloru Integracje jest prezentowanie co roku jednego nowego kraju. W tym roku jest to Panama.

  XVII Światowy Przegląd Folkloru Integracje
  11-19 sierpnia
  różne lokalizacje
  wstęp na wszystkie wydarzenia wolny festiwal.awf.poznan.pl


  Zobacz także:


  POLECAMY:
  Co nowego w kinach, teatrach i klubach? Zobacz najnowszy przegląd kulturalny:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo