Wielkopolska: Program 500 Plus wystartował bez kolejek

  Wielkopolska: Program 500 Plus wystartował bez kolejek

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Program 500 Plus wystartował bez kolejek
  1/5
  przejdź do galerii

  Program 500 Plus wystartował bez kolejek ©Waldemar Wylegalski

  Pierwszy dzień programu Rodzina 500 Plus bez niespodzianek. Wielkopolanie chętnie wybierali internet. Pojawili się jednak pierwsi oszuści. Poznańska policja zatrzymała mężczyzn, którzy sfałszowali stronę internetową ministerstwa.
  Bez większych kolejek, sprawnie i szybko - tak w większości wielkopolskich punktów obsługi minął pierwszy dzień programu Rodzina 500 Plus. Rodzice skorzystali z wcześniejszego umawiania wizyt, chętnie wybierali też łatwiejszą, internetową drogę złożenia wniosku. I tu już były problemy.

  - Kilka pierwszych osób pojawiło się w punkcie przy ul. Wszystkich Świętych przed godziną szóstą. Mimo że rozpoczynaliśmy pracę o siódmej, wpuściliśmy je do środka - relacjonuje Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń, które obsługuje program w pięciu miejscach. - Przy Wszystkich Świętych czas oczekiwania do południa wynosił sześć minut. Do godziny 13 tylko w tym punkcie przyjęliśmy około 300 wniosków.

  Z kolei przy ul. Małachowskiego, gdzie znajduje się 28 stanowisk, przed południem złożono ok. 60 formularzy. Tutaj nieco tłoczniej zrobiło się po południu. Ok. godz. 16 najdłuższy czas oczekiwania wynosił 20 minut. Większość poznaniaków przychodzących w piątek umówiła się na wizytę wcześniej.

  Kolejek ustrzegła się także gmina Oborniki, która przygotowała aplikację na telefon, przez którą mieszkańcy umawiali się na złożenie wniosku w urzędzie miejskim. Kolejka pojawiła się za to przed Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

  - Mieszkańcy przychodzą do nas w przekonaniu, że obsługa przez pracowników socjalnych da pewność prawidłowego wniosku - mówi dyrektor OPS Hanna Kniat-Szymańska.

  Kolejka, ale tylko od rana tworzyła się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pile, gdzie są dwa stanowiska i ludzie też przychodzili z przyzwyczajenia. - Największa kolejka była w godz. 7.30-8. 30. Ale nie był to wielki tłum - mówi dyrektor Wanda Kolińska. - Przyszło mniej więcej tyle osób, ile pojawia się w pierwszy dzień wypłat zasiłków. Opanowaliśmy obsługę.

  W południe na przyjęcie czekało już tylko kilkanaście osób. Wnioski przyjmowano też w dwóch innych pilskich punktach. Dwa miejsca - MOPS i urząd miejski - z kilkunastoma okienkami prowadzi także Ostrów Wlkp. Od samego rana zainteresowanych było tu sporo, ale obsługa odbywała się płynnie.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdzie?

  efka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Gdzie się składa wniosek - w miejscu zameldowania czy w miejscu zamieszkania ?
  W PIT-cie podaje się adres zamieszkania a nie zameldowania - więc gdzie ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce