Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkopolski NFZ zwiększa liczbę miejsc w szpitalach dla starszych i kobiet w ciąży z komplikacjami

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Adrian Wykrota
Dzięki nowym kontraktom z NFZ w Wielkopolsce zwiększyła się liczba zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finansowe wsparcie od NFZ dostanie też nowe hospicjum perinatalne.

Sześć nowych umów zostało zawartych na prowadzenie zakładów opiekuńczo-lecznicznych w Wielkopolsce. Dla pacjenta oznacza to tyle, że w porównaniu do ubiegłego roku - będzie o sto miejsc więcej w wielkopolskich szpitalach.

- To jest nasz priorytet, dlatego że mamy w stosunku do innych regionów Polski zbyt mało tych tzw. łóżek ZOL-owskich - tłumaczy Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Sprawdź też:

Dyrektor podkreśla też, to nie są podmioty, które mają zastępować domy pomocy społecznej.

Nowe miejsca utworzone zostały w maju we Wrześni, Gnieźnie i Śremie. Od października działają kolejne trzy placówki w Słupcy, Pile i Wyrzysku.

Czytaj też: Otwarto nowe bloki operacyjne i oddział kardiochirurgii dziecięcej w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera UM

W 2019 roku Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zawarł również umowę na perinatalną opiekę hospicyjną, którą kobietom w trudnej sytuacji zapewniał będzie Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UMP przy ul. Polnej.

- Świadczymy swoją pomoc przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu. Zapotrzebowanie jest duże - mówi dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak, kierownik zespołu psychologów szpitala na Polnej. - Trafiają do nas rozmaite przypadki, a naszym obowiązkiem jest pomóc kobietom i jej bliskim osobom, które dowiadują się o jakichś niekorzystnych rozpoznaniach czy letalnych wadach dzieci - dodaje.

Zobacz też:

Nie masz czasu na czekanie w długich kolejkach do specjalistów? Zależy Ci na profesjonalnym badaniu i szybkich wynikach? Sprawdź gdzie najtaniej zrobić badania laboratoryjne, diagnostyczne czy specjalistyczne. W ramach NFZ kolejka oczekujących na niektóre z tych badań jest nawet na kilka lat do przodu. Zaoszczędź czas i pieniądze, wybierając najtańszą opcję badania w okolicy. Niektórzy pacjenci są w stanie na specjalistyczne badania dojeżdżać kilkaset kilometrów. Jeśli w parze z dobrą ceną badania idzie też szybki czas realizacji, pacjenci często decydują się na odpłatną formę świadczenia. Gdzie można najtaniej zrobić badania? Na co zwracać uwagę wybierając pełnopłatną formę świadczeń? Zobacz na kolejnych slajdach >>>

Ile zapłacisz za badania, które powinny być darmowe? CENNIK szpitali

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski