Wielkopolski weekend na sportowo 13-15 kwietnia 2012

Jacek Pałuba
Nadchodzący, wiosenny weekend w Wielkopolsce przynosi wiele interesujących imprez sportowych. Jak zwykle odbędą się spotkania w ligach piłkarskich. Nie zabraknie też rywalizacji w sportach indywidualnych.

PIŁKA NOŻNA
Lech Poznań - Lechia Gdańsk, ekstraklasa, niedziela, godz. 14.30, stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.
Warta Poznań - Olimpia Elbląg, I liga, sobota, godz. 16, stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.
Calisia Kalisz - Ruch Zdzieszowice, II liga, sobota, godz. 16.30, stadion przy ul. Łodzkiej w Kaliszu.
Jarota Hotel Jarocin - Czarni Żagań, II liga, niedziela, godz. 15, stadion przy ul. Sportowej w Jarocinie.
GKS Dopiewo - Notecianka Pakość, III liga, sobota, godz. 14, stadion przy ul. Polnej w Dopiewie.
Lubuszanin Trzcianka - Sparta Brodnica, III liga, sobota, godz. 15, stadion przy ul. Piotra Skargi w Trzciance.
Górnik Avans Konin - Unia Janikowo, III liga, sobota, godz. 17, stadion przy ul. Dmowskiego w Koninie.
Polonia Środa - Sokół Kleczew, III liga, niedziela, godz. 15, stadion przy ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej.
Piast Kobylin - Unia Swarzędz, III liga, niedziela, godz. 15, stadion przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie.
Medyk Konin - AZS PSW Biała Podlaska, ekstraliga kobiet, sobota, godz. 13, stadion przy ul. Podwale w Koninie.

IV LIGA - grupa północna
sobota: Pogoń Lwówek - Polonia Infrabet Chodzież (15), Zjednoczeni Trzemeszno - Mieszko Gniezno (16), Grom Plewiska - Leśnik Margonin (16), Polonia Nowy Tomyśl - Warta Międzychód (16), Fogo Luboń - 1920 Mosina (16), Tarnovia Tarnowo Podgórne - Błękitini Owińska (16), 1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów (16), Noteć Czarnków - Czarni Wróblewo (16).

IV LIGA - grupa południowa
sobota: LKS Ślesin - Dąbroczanka Pępowo (16), SKP Słupca - Płomyk Koźminiec (16), Ostrovia Ostrów - Grom Wolsztyn (16), Sparta Konin - Obra 1912 Kościan (16);
niedziela: Centra Ostrów - Korona Piaski (11), LKS Gołuchów - Stal Pleszew (12), Kasztelania Brudzew - Biały Orzeł Koźmin (16).

KOSZYKÓWKA
MUKS Poznań - Inea AZS Poznań, ekstraklasa kobiet - o miejsca 7-14, niedziela, godz. 17.30, hala B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.
Tęcza Leszno - Odra Brzeg, ekstraklasa kobiet - o miejsca 7-14, .sobota, godz. 17, hala Trapez przy ul. Zygmunta Starego w Lesznie.
Lider AZS II Swarzędz - Ostrovia Ostrów, I liga kobiet, niedziela, godz. 20, hala przy ul. Św. Marcin w Swarzędzu.
Turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorów U-18, piątek: WKK Wrocław - KK Stalowa Wola (godz. 18), Pyra Poznań - Trefl Sopot (20.15); sobota: Trefl - WKK Wrocław (14.30), Pyra - KK St. Wola (16.45); niedziela: KK St. Wola - Trefl Sopot (10), Pyra - WKK Wrocław (12.15), hala B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.
Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodzików, piątek: Korona Kraków - MKKS Rybnik (godz. 17), Pyra Poznań - Korsarz Gdańsk (19.15); sobota: MKKS - Korsarz (13), Pyra - Korona (15.15); niedziela: Korsarz - Korona (10), Pyra - MKKS (12.15), hala POSiR przy ul. Chwialkowskiego 34 w Poznaniu.

SIATKÓWKA
KS Piecobiogaz Murowana Goślina - Legionovia Legionowo, I liga kobiet - finał play-off, sobota - godz. 17, ewentualnie niedziela - godz. 17, hala przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie.
Turniej finałowy o wejście do II ligi kobiet, piątek: UKS Zielone Wzgórza - KKS Kozienice (godz. 16), AKS OSW Olsztyn - Bronowianka Kraków (18); sobota: KKS Kozienice - Bronowianka (10), UKS Zielona Wzgórza - AKS OSW Olsztyn (12); niedziela: AKS OSW - KKS Kozienice (10), UKS Zielone Wzgórza - Bronowianka (12); hala Gimnzajum nr 2 przy ul. Generała T. Kutrzeby w Murowanej Goślinie.

PIŁKA RĘCZNA
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin, PGNiG superliga mężczyzn - o utrzymanie, sobota, godz. 18, hala przy ul. Kościuszki w Wągrowcu.
Sparta Oborniki - UKS PCM Kościerzyna, I liga kobiet, sobota, godz.13.30, hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.
MKS MOS Gniezno - AZS AWF Volkswagen Poznań, I liga kobiet, sobota, godz. 16, hala przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.
Wolsztyniak Wolsztyn - Sokół Kościerzyna, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17, hala Świtezianka przy ul. Marcinkowskiego w Wolsztynie.
Arot-Astromal Leszno - Orlen Wisła II Płock, I liga mężczyzn, sobota, godz. 18, hala przy ul. Rejtana w Lesznie.
MKS Poznań - Śląsk Wrocław, II liga mężczyzn, sobota, godz. 18, hala Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona w Poznaniu.
MKS Kalisz - Żagiew Dzierżoniów, II liga mężczyzn, niedziela, godz. 15, hala Kalisz Arena przy ul. Hanki Sawickiej na Os. Dobrzec w Kaliszu.
Tęcza Kościan - Pogoń Oleśnica, II liga mężczyzn, sobota, godz. 17, hala przy ul. Uczniowskiej w Kościanie.

HOKEJ NA TRAWIE
Polonia Środa - Pomorzanin Toruń, I liga mężczyzn, sobota, godz. 16; Polonia Środa - Grunwald Poznań, niedziela, godz. 12, I liga mężczyzn, stadion przy ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej.
AZS Politechnika Pocztowiec Poznań - Pomorzanin Toruń, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 12, stadion przy ul. Przystań 1 w Poznaniu.
Warta Poznań - LKS Rogowo, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 14, stadion AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.

ŻUŻEL
Kolejarz Rawag Rawicz - Kolejarz Opole, II liga, niedziela, godz. 15, stadion przy ul. Grota-Roweckiego w Rawiczu.

RUGBY
Posnania - AZS AWF Warszawa, ekstraliga, niedziela, godz. 13, stadion przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu.

FUTBOL AMERYKAŃSKI
Kozły Poznań - Devils Wrocław, topliga PLFA, sobota, godz. 14, stadion przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu.

KAJAKARSTWO
Regaty "Otwarcie sezonu 2012", sobota, godz. 10, tor regatowy jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

SZERMIERKA
XXXIV Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego, III Puchar Polski florecistów, IV Puchar Polski florecistek, sobota - godz. 9 i 11 (eliminacje grupowe), godz. 17 (finały), hala gier sportowych AWF przy ul. Droga Dębińska 10c w Poznaniu.

KOLARSTWO
VII Powerade Garmin MTB Marathon, niedziela, godz. 10.45, start i meta na Os. Zielone Wzgórze w Murowanej Goślinie.

ŁUCZNICTWO
Zawody otwarcia sezonu 2012 seniorów, juniorów i młodzików, niedziela, godz. 9.45, tory łucznicze KS Surma-POSiR przy ul. Reymonta w Poznaniu.

SPORT SAMOCHODOWY
II edycja Tor Poznań Track Day 2012, niedziela, godz. 8, Tor "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski przy ul. Wyścigowej w Przeźmierowie.

BIEGI
Bieg cyklu III Grand Prix Poznania w biegach przełajowych, sobota, godz. 9.30, start i meta przy kąpielisku nad jeziorem Rusałka w Poznaniu.
Wiosenne biegi przełajowe Klubu Olimpijczyka Jantar Racot, sobota, godz. 11, stadion hippiczny w Racocie koło Kościana.

NORDIC WALKING
Wiosenny Rajd Nordic Walking, sobota, godz. 10, start w Chalinie na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego koło Sierakowa.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie