Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkopolski ZPN wyłonił finalistów Halowego Pucharu Prezesa Pawła Wojtali

DD
Najlepsze zespoły z Wielkopolski zmierzą się w finale 19 lutego w Suchym Lesie i Rokietnicy
Najlepsze zespoły z Wielkopolski zmierzą się w finale 19 lutego w Suchym Lesie i Rokietnicy Wielkopolski ZPN
Po 20 turniejach eliminacyjnych wyłonieni zostali finaliści Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN. 10 najlepszych drużyn młodzików z całego regionu zmierzy się w decydujących rozgrywkach 19 lutego na halach w Suchym Lesie i Rokietnicy.

Sześćdziesiąt zespołów od listopada rywalizowało o awans do decydującego turnieju. W sobotę w każdej z pięciu stref – kaliskiej, konińskiej, leszczyńskiej, pilskiej i poznańskiej – zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Niespodzianek nie było. Na placu boju pozostały drużyny, które przez cały okres prezentowały najrówniejszą formę.

Czytaj też: Paweł Wojtala o rozgrywkach piłkarskich w czasach pandemii, szansie Lecha Poznań na dublet i wyborze selekcjonera kadry

Zmagania o trofeum Prezesa Pawła Wojtali organizowane są po raz pierwszy. Pilotażowo obejmują jedną kategorię wiekową – urodzonych w roku 2009 i młodszych. Mimo to uwagę zwraca ogromna skala turnieju. Dość powiedzieć, że triumfatora poznamy po rozegraniu w sumie ponad 600 spotkań!

Mariusz Rumak po meczu Craovia - Lech Poznań

od 16 lat

Wyłonienie zwycięzcy to cel poboczny, priorytetem było zapewnienie młodym zawodnikom możliwości rywalizacji w okresie pomiędzy rundami i zwrócenie uwagi na korzyści, jakie w rozwoju piłkarskim daje gra na hali. Tempo gry jest tu dużo większe i z racji mniejszej przestrzeni, wymaga zdecydowanie lepszej kontroli nad piłką.

Zobacz też: Młodzi piłkarze z regionu walczą o Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN

W finałowych zmaganiach zobaczymy bardzo mocną stawkę. Trudno wskazać jednego faworyta, choć uwagę przykuwają dotychczasowe rezultaty zespołów. UKS APR Kalisz przeszedł przez całe eliminacje bez porażki, wygrywając 17 z 20 spotkań! W strefie leszczyńskiej najlepszy okazał się zespół PKS Juna, czyli połączone siły dwóch klubów – PKS Racot oraz Juny-Trans Stare Oborzyska. Nie jest to jednorazowy mariaż. Oba podmioty zdecydowały się połączyć siły przed sezonem, by stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju swoim podopiecznym. To ciekawe rozwiązanie powinno zwrócić uwagę w wielu mniejszych ośrodkach, gdzie nie zawsze liczba zawodników w danej kategorii pozwala prowadzić samodzielne zespoły klubom.

Na największy doping z pewnością będą mogły liczyć drużyn AP Reissa Poznań i AP Oborniki, które na finałowe zmagania mają po prostu najbliżej. Zespoły zostaną rozlosowane do dwóch grup po pięć drużyn. Po dwie najlepsze awansują do decydujących spotkań w strefie medalowej. Na zwycięzców oprócz pucharu i medali czeka sprzęt sportowy partnera technicznego Związku, firmy Red Box.

Czytaj też: Miłosz Łondka, przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN: "Dla nas to coś więcej niż tylko praca"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski