Wiemy dla kogo statuetki „Inicjatora”

  Wiemy dla kogo statuetki „Inicjatora”

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Konkurs na najlepszą poznańską inicjatywę pozarządową INICJATORY został rozstrzygnięty. Wybrano laureatów w pięciu kategoriach – zdrowiu, sporcie, środowisku, edukacji i kulturze. Mieszkańcy natomiast w głosowaniu internetowym nagrodzili Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji „Kernwerk” za projekt „Ewakuacja i renowacja mostu zwodzonego z Fortu Ia”.
  W kategorii zdrowie zwyciężyło Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych RIPOSTA i jego projekt „Lśnienie”. Fundacja na rzecz AWF im. E. Piaseckiego została nagrodzona za inicjatywę „Trener osiedlowy i trener senioralny – darmowe zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców Poznania”.

  Najlepszą w wśród inicjatyw „środowisko” okazała się „Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna”, którą realizuje Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei. Doceniono Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Równy Start”, prowadzące Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy im. Bł. Sancji Szymkowiak, który zajmuje się edukacją osób z głęboką i wieloraką niepełnosprawnością.

  W kategorii kultura najwyżej oceniono „Schron Kultury Europa”, inicjatywę realizowaną przez spółdzielnię mieszkaniową „Rolna” i stowarzyszenie „Przystań”.

  Gala wręczenia statuetek INICJATOR 2015 odbędzie się 16 czerwca w Teatrze Muzycznym.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo