Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winogrady: UKE stanął po stronie klientów sieci Inea

Krzysztof M. Kaźmierczak
Klienci firmy Inea na Winogradach mogą bez przeszkód dalej korzystać z usług telekomunikacyjnych. Urząd Komunikacji Elektronicznej wydłużył o dwa lata termin obowiązywania umowy między Ineą, a Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową Winogrady.

Od 2012 roku trwa spór między Inea, a PSM, która we własnym zakresie świadczy usługi telekomunikacyjne na osiedlach. Spółdzielnia najpierw bez zapowiedzi czasowo odcięła dostęp do sieci 4 tys. klientów Inei. Później nie zgodziła się na przedłużenie umowy na użytkowanie znajdujących się na Winogradach urządzeń i sieci służących do świadczenia usług. Jej obowiązywanie miało zakończyć się dzisiaj. Inea wystąpiła jednak do UKE o wydłużenie umowy, aby zbudować na osiedlach własną infrastrukturę do świadczenia usług.

Decydując o wydłużeniu umowy prezes UKE, Magdalena Gaj stwierdziła, że leży to w interesie publicznym. Uznała, że jej zakończenie skutkowałoby bowiem nie tylko pogorszeniem sytuacji abonentów Inea ale też i innych mieszkańców osiedli wchodzących w skład PSM Winogrady. Wydana 27 czerwca br. decyzja UKE podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Kierownictwo PSM Winogrady twierdzi, że nie otrzymało decyzji UKE, ale jej dostarczenie potwierdziła nam firma Inea. Oznacza to, że stanowisko UKE jest ważne prawnie, bo według przepisów administracyjnych wystarczy, że otrzyma je jedna ze stron.

- Będziemy się odwoływać od tej decyzji – zapowiedział nam Grzegorz Kaźmierczak, wiceprezes PSM.

Odwołanie nie wstrzymuje wykonalności werdyktu UKE . Nie respektowanie go zagrożone jest bardzo wysokimi karami finansowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski