Winogrady: UKE stanął po stronie klientów sieci Inea

Krzysztof M. Kaźmierczak
Klienci firmy Inea na Winogradach mogą bez przeszkód dalej korzystać z usług telekomunikacyjnych. Urząd Komunikacji Elektronicznej wydłużył o dwa lata termin obowiązywania umowy między Ineą, a Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową Winogrady.

Od 2012 roku trwa spór między Inea, a PSM, która we własnym zakresie świadczy usługi telekomunikacyjne na osiedlach. Spółdzielnia najpierw bez zapowiedzi czasowo odcięła dostęp do sieci 4 tys. klientów Inei. Później nie zgodziła się na przedłużenie umowy na użytkowanie znajdujących się na Winogradach urządzeń i sieci służących do świadczenia usług. Jej obowiązywanie miało zakończyć się dzisiaj. Inea wystąpiła jednak do UKE o wydłużenie umowy, aby zbudować na osiedlach własną infrastrukturę do świadczenia usług.

Decydując o wydłużeniu umowy prezes UKE, Magdalena Gaj stwierdziła, że leży to w interesie publicznym. Uznała, że jej zakończenie skutkowałoby bowiem nie tylko pogorszeniem sytuacji abonentów Inea ale też i innych mieszkańców osiedli wchodzących w skład PSM Winogrady. Wydana 27 czerwca br. decyzja UKE podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Kierownictwo PSM Winogrady twierdzi, że nie otrzymało decyzji UKE, ale jej dostarczenie potwierdziła nam firma Inea. Oznacza to, że stanowisko UKE jest ważne prawnie, bo według przepisów administracyjnych wystarczy, że otrzyma je jedna ze stron.

- Będziemy się odwoływać od tej decyzji – zapowiedział nam Grzegorz Kaźmierczak, wiceprezes PSM.

Odwołanie nie wstrzymuje wykonalności werdyktu UKE . Nie respektowanie go zagrożone jest bardzo wysokimi karami finansowymi.

Wideo

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Suchar

Panie Suchorski ... Winogrady nie wolno ograniczac konkurencji, nie wazne czy to inea, czy jest drozsza itp

Zarzad Winograd a szczegolnie Pan Kierownik drżą w posadach !

q
qq

a to nie czasem temat dla UOKiK - nieuczciwa konkurencja za strony WTvK

II - od kiedy to drugi operator jest zabroniony, niech sobie abonent wybiera !

o
odcięty od internetu

ze stony UKE:

Mimo tego, że na podstawie decyzji Prezesa UKE, INEA S.A. ma prawo nadal korzystać z infrastruktury telekomunikacyjnej Spółdzielni, a tym samym świadczyć usługi telekomunikacyjne swoim dotychczasowym abonentom, PSM „Winogrady” w dniu dzisiejszym uniemożliwiła świadczenie usług abonentom INEA S.A.
Zaistniała sytuacja spowodowała, że Prezes UKE jako organ, który stoi na straży przestrzegania praw abonentów, podjął decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej na Spółdzielnię za niewykonywanie przedmiotowej decyzji.

p
polarny miś

Pan Panie dziennikarzu chyba nie rozumie pojęcia obrót prawny.
Radzę się podszkolić z prawa jeśli pisze się o prawie.

u
użytkownik...

rezygnując z internetu w inei nawet nikt nie próbuje zatrzymać klienta, bo nie mają kompletnie żadnych do tego argumentów, nic nie przemawia na korzyść tego molocha! I bardzo dobrze, że winogradzka nie sprzedała się swojego czasu jak większość kablówek.

G
Gość

trzeba było myśleć!!!!!!!!!!!

a
aa

gloswielkopolski.pl/artykul/3489799,winogrady-uke-stanal-po-stronie-klientow-sieci-inea,id,t.html

G
Gość

no to włączą ten internet dzisiaj?????????

K
Krzysztof M. Kaźmierczak

ma prawie 50 stron i na żadnej z nich nie ma słowa o tym, ze PSM działa na korzyść mieszkańców Winograd - wręcz odwrotnie, według UKE działania PSM są niekrzystne nie tylko dla klientów Inei, ale także generalnie dla wszystkich mieszkanców osiedli winogradzkich. I tym uzasadniona jest decyzja UKE o wydłużeniu umowy

K
Krzysztof M. Kaźmierczak

Polecam uwadze rozstrzygnięcia Naczelnego Sądu Administracyjnego - dostarczenie decyzji jednej ze stron powoduje, że jest ona wiażąca prawnie. Jest o tym m.in. w orzeczaniach z:
9 marca 2011 r. II OSK 2510/10
22 czerwca 2007 r., II OSK 239/07
5 marca 2009 r., I OSK 453/08
25 września 2009 r., I OSK 81/09

o
odcięty od netu

Winogrady mają chyba gdzieś tę decyzję UKE bo dziś od rana nie mam internetu. Muszę się łączyć mobilnym szajsem.

A
Arystokles

To nie otrzymali decyzji w PSM a mówią, że bedą się odwoływać? Chyba ze dziennikarz sie pytał i poinformował G. kazmierczaka a skąd wiedział - od INEa, która mówi to samo co dziennikarz. Ze decyzja weszła do obrotu ale pomijają sytuacje nie doręczenia PSM. Obiektywizm dziennikarski. Brawo. A to ze robią skok na na zasoby PSM cichosza. Cytując klasyka ostatecznie pałka jest w ręku państwa (dziwi jak łatwo inea nią macha).

S
Sławczan

Panie dziennikarzu wysil się trochę. Zbadaj temat. W tym przypadku UKE działa przeciw klientom INEA. Gdy umowa wygaśnie zapłacą dużo mniej za lepszą usługę. PSM WINOGRADY cenowo nie ma konkurencji. Ci co płacą INEI to niedoinformowane łosie które mocno przepłacają. Niech INEA poda o ilu klientach jest mowa.

p
polarny miś

Jakim trzeba być ignorantem prawnym, żeby twierdzić o prawomocności decyzji w przypadku dostarczenia jej tylko jednej stronie. Wstyd panie dziennikarzu. Rzuciłbyś choć okiem do KPA

g
gość

"" Będziemy się odwoływać od tej decyzji – zapowiedział nam Grzegorz Kaźmierczak, wiceprezes PSM. ""

Czyli "UKE UKEM" ale racja musi być po naszej stronie, bo TAK, bo "Pawlaka" mamy we krwi. Spółdzielnia handluje internetem i starają się kosić w buraczany sposób konkurencje i tyle. Ból pupy teraz wielki bo czarno na białym zostało to stwierdzone.

Dodaj ogłoszenie