Wioślarstwo: Młodzicy KW-04 finiszowali najlepiej

Jacek Pałuba
Podczas zawodów na torze regatowym Malta wystartowało ponad 130 osad ze wszystkich klubów z Wielkopolski, ale udział wzięli także zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego Waldemar Wylegalski
Ostatnimi lokalnymi regatami, rozgrywanymi w sezonie na Jeziorze Maltańskim, są mistrzostwa miasta Poznania, gdzie na starcie stają zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - od młodzika do weterana, wszystkich wielkopolskich klubów.

W tym samym terminie na torze regatowym Malta odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Rezultaty tych zawodów wliczane są do współzawodnictwa klubów sportowych oraz samorządów miast, gmin i województw. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z ośmiu klubów - siedmiu wielkopolskich i jednego z województwa zachodniopomorskiego. Dla wielu najmłodszych adeptów wioślarstwa to pierwsze w życiu tak poważne zawody.

Młodzicy rywalizują na 1000 metrów i podczas tegorocznych zawodów na Malcie doskonale spisali się wioślarze KW-04 Poznań. Dość powiedzieć, że dziewczęta i chłopcy z tego klubu uplasowali się na dwóch czołowych lokatach w wyścigach jedynek. Wśród dziewcząt zwyciężyła Anna Majek, która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Magdalenę Świętek różnicą ośmiu sekund. Za zawodniczkami KW-04 finiszowała na trzecim miejscu Pamela Tomczyk (KTW Kalisz), już ze sporą stratą. Z kolei w rywalizacji chłopców najlepszy był Damian Rewers, który także różnicą ponad ośmiu sekund wyprzedził Mateusza Świętka. Za wioślarzami KW-04 finiszował Michał Kozłowski (KTW Kalisz).

Magdalena Świętek i Anna Majek w imponującym stylu wygrały także wyścig dwójek podwójnych dziewcząt. Zawodniczki KW-04 miały na mecie 23-sekundową przewagę nad swoimi koleżankami klubowymi Beatą Baczyńską i Kamilą Sobkowiak, a trzecią lokatę zajęły Pamela Tomczyk i Maria Chabierska (KTW Kalisz). W dwójkach podwójnych chłopców Damian Rewers i Mateusz Świętek okazali się najlepsi, wyprzedzając o ponad pięć sekund osadę Posnanii: Bartosz Bednarek, Maciej Rzepka.

Z kolei czwórka podwójna bez sternika chłopców KW-04 w składzi
e: Adam Zakrawacz, Oskar Danielak, Patryk Gumny i Szymon Szelągowski, na finiszu wyprzedziła różnicą ponad siedmiu sekund osadę AZS Szczecin. Gumny, Szelągowski, Adrian Janiak i sternik Andrzej Grześ w wyścigu czwórek podwójnych ze sternikiem zajęli drugą lokatę, z niewielką stratą do osady KTW Kalisz: Rafał Kaźmierczak, Emiliusz Suski, Michał Kozłowski, Eryk Górski i sternik Grzegorz Kwiatkowski. Natomiast czwórka podwójna dziewcząt KW-04 w składzie: Marta Błasiak, Zuzanna Walczak, Beata Baczyńska i Kamila Sobkowiak, zajęła drugą lokatę, przegrywając z osadą KTW Kalisz: Justyna Raczyńska, Małgorzata Nowicka, Iwona Tomczyk, Maria Stodolna.

Ale interesującej walki i ciekawych rozstrzygnięć nie brakowało też w regatach mistrzostw miasta Poznania. W jedynkach mężczyzn triumfował Adam Marzec (Posnania), wyprzedzając Piotra Majka (KW-04 Poznań) - strata 06,08 sek. oraz Michała Kaczmarka (AZS AWF Poznań) - strata do zwycięzcy 12,34 sek. Sporo oczekiwano też po wyścigu w dwójkach podwójnych mężczyzn, gdzie osada Bartosz Zabłocki i Dawid Grabowski (Posnania) okazała się najlepsza, wyprzedzając na finiszu Adama Marca (Posnania) i Wiktora Chabela (AZS Kraków) różnicą 3,68 sek. Trzecią lokatę zajęła osada: Marcin Osajda, Piotr Majek (SMS Poznań/KW-04).