18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiśniewski: Pucek powinien przeprosić

Adriana Rozwadowska
Mariusz Wiśniewski, poznański radny PO.
Mariusz Wiśniewski, poznański radny PO.
Dalszy ciąg zamieszania wokół wpisu internetowego Jarosława Pucka na temat Hanny Gronkiewicz - Waltz. O przyszłości Jarosława Pucka w Platformie Obywatelskiej rozmawiamy z poznańskim radnym PO, Mariuszem Wiśniewskim.

W Platformie zawrzało po słowach Jarosława Pucka. W odpowiedzi na zakaz zgromadzenia dla kibiców Lecha nazwał on prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz "bufetową". Mówi się o wyrzuceniu go z Platformy. Pan też jest kibicem. Co Pan o tym myśli?
Mariusz Wiśniewski: Jako kibic go rozumiem. Jego zachowanie było emocjonalne. Co więcej, cała sprawa toczyła się w cieniu meczu Lecha z Legią, a to nasz odwieczny rywal. Są sytuacje, w których ciężko jest stłumić emocje, a Jarek jest bardzo zaangażowanym kibicem. Brak dopingu osłabiłby drużynę. Ale jako osoba publiczna, członek PO, powinien był ugryźć się w język. I myślę, że on o tym doskonale wie. Osoba publiczna musi trzymać fason niezależnie od okoliczności. Nie istnieje pojęcie urlopu, nikt nie pyta czy wpis popełnił Wiśniewski czy radny Wiśniewski. Pucek powinien teraz przeprosić koleżanki i kolegów z PO.


Czytaj także:
Jarosław Pucek o Gronkiewicz-Waltz "bufetowa". Wyleci z PO?
Pucek: Czy krzyczę "Tusk, matole"? Nie powiem!
Władze Warszawy zabroniły manifestacji kibicom Lecha Poznań

Swoimi słowami próbował zwrócić uwagę, że PO ma z kibicami jakiś problem.
Mariusz Wiśniewski: PO to prosportowa i propiłkarska partia, w której wielu członków to kibice swoich drużyn. Zresztą sam premier dał temu wyraz, spotkał się twarzą w twarz z kibicami w Białymstoku. Dlatego nie łączyłbym tego jednostkowego zdarzenia z jakąś ogólną postawą PO.

Pucek napisał ostro, ale stało się to po niekorzystnych dla kibiców decyzjach członków PO.
Mariusz Wiśniewski: Jako prawnik powinien wiedzieć, że decyzji określonych organów samorządowych nie można łączyć wprost z taką czy inną partią rządzącą. Decyzje o niewpuszczeniu kibiców na stadion i zakaz publicznego zgromadzenia, to nie decyzje PO. Pucek użył skrótu myślowego. Dlatego powinien przeprosić, bo obwinił zbiorowo wszystkich członków PO.

"To, że mecz się odbył, jest zasługą ludzi PO" - mówi Rafał Grupiński, szef wielkopolskiej PO. Przesadził?
Mariusz Wiśniewski: Jeżeli Jarosław Pucek użył skrótu myślowego, stawiając znak równości między samorządem a partią PO, to idąc tą samą logiką, wypowiedź Rafała Grupińskiego również była skrótem myślowym.

Jaką karę powinien ponieść Jarosław Pucek? I czy w ogóle?
Mariusz Wiśniewski: Mam nadzieję, że nie poniesie sankcji, o których się mówi. W mojej ocenie nie ma uzasadnienia dla kary wydalenia z szeregów partii. Ale decyzja należy do demokratycznego sądu koleżeńskiego.

Czy Jarosław Pucek jest w stanie łączyć członkostwo w PO z tym w stowarzyszeniu Wiara Lecha?
Mariusz Wiśniewski: Przynależność do PO czy Wiary Lecha jest dobrowolna. Pucek nie jest niewolnikiem sytuacji. Ale kreowanie go na bohatera, który powiedział coś odważnego, jest nadużyciem. Nie mylmy pojęć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski