sportowy24
  Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Włosi biorą lekcję dobrej zabawy od Irlandczyków! Szwedzi...

  Włosi biorą lekcję dobrej zabawy od Irlandczyków! Szwedzi grają w piłkę, Italia świętuje na ulicach

  Tomasz Bilewicz

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  Kibice z Północnej Irlandii bawili się przy dźwiękach przygrywającego na flecie roztańczonego wodzireja
  1/27
  przejdź do galerii

  Kibice z Północnej Irlandii bawili się przy dźwiękach przygrywającego na flecie roztańczonego wodzireja ©Damian Kościesza

  Choć Irlandczycy z Północy mają za sobą tylko jeden mecz, i to przegrany, to tak naprawdę są… rewelacją turnieju. Entuzjazm Wyspiarzy nie zna granic, ich nieustanna ochota do zabawy i świętowania, niespożyte siły przy intonowaniu skocznych piosenek sprawiają, że to właśnie fani Irlandii Północnej są kibicowskim czarnym koniem francuskiego Euro. Hitem mistrzostw w Nicei jest przearanżowany tekstowo utwór „Freed from desire”, do którego po wygranej z Belgią zaczęli skakać nawet Włosi.
  POLACY KIERUJĄ WZROK W STRONĘ PARYŻA

  Po „inwazji” polskich kibiców w niedzielę Nicea w końcu powoli się „otrząsa”. Polacy wyjeżdżają z miasta. – Dobry mecz był, nie? – zagadnęli mnie sami z siebie fani reprezentacji Polski ze Świętochłowic, którzy usłyszeli, że mówię po polsku. Kierowali się na lotnisko, z którego wracają do kraju. Inni napotkani Polacy opowiadali z kolei, że jeszcze zostają w Nicei, ale za dwa dni wybierają się do Paryża na mecz z Niemcami.
  Widać jednak, że miasto zdecydowanie „zelżało”, jeśli chodzi o biało-czerwoną kolorystykę. Wieczorem gdzieniegdzie dało się jeszcze słyszeć gromkie „Polska Biało-czerwoni”, ale na Starym Mieście bawili się już praktycznie tylko Irlandczycy. Pojawili się także Włosi i Szwedzi, którzy po obejrzeniu spotkania drużyny Trzech Koron zaczęli w kółku kopać piłkę między sobą, niekiedy dość mocno utrudniając spacer przechodniom. Nie było ich wielu, ale w mocno żółtych koszulkach bardzo rzucali się w oczy.

  IRLANDIA – GŁOŚNY „KOPCIUSZEK”

  Mimo porażki z Polską Irlandczycy z Północy nie sprawiali wrażenia podłamanych. Po końcowym gwizdku sędziego niedzielnego meczu dalej głośno dopingowali i śpiewali, później także na ulicach Nicei. W poniedziałek nic się nie zmieniło, choć w ciągu dnia na Promenade des Anglais ubrani na zielono kibice zrobili sobie małą przerwę. Wszystko jednak po to, by ze zdwojoną siłą „uderzyć” wieczorem. O godzinie 22 nicejska „starówka” tańczyła i śpiewała prawie tak samo intensywnie jak dzień przed meczem Polska – Irlandia Północna. Do tego harcom Irlandczyków przygrywał dźwięk fletu rosłego, roztańczonego wodzireja w białej czapce, który zrobił prawdziwą furorę i szybko stał się gwiazdą zielonej „celebracji”.  Co kilka minut w powietrze „strzelał” plastikowy kubek z resztką piwa. Zawartość jednego z nich w pewnym momencie znalazła się na moich plecach – nie udało się uchylić. Niekiedy tłukły się też szklane butelki, ale raczej bez stwarzania zagrożenia. Większość rzucana była w sposób kontrolowany. Przy elewacjach rosły kupki puszek, butelek i plastikowych kubków. To między nimi skakali i śpiewali irlandzcy kibice, z których część pozbyła się górnej części garderoby i zaczęła nią kręcić nad głowami.

  TOTTI I MARCHISIO OGLĄDALI MECZ PRZECIWKO BELGII W NICEI

  Na Starym Mieście w poniedziałek wieczorem nie zabrakło również odzianych w błękitne koszulki Włochów, którzy śledzili losy swojej reprezentacji przy okazji jej pierwszego meczu grupowego przeciwko Belgii. Fani z Italii, wśród nich dwaj przyodziani w koszulki Francesco Tottiego i Claudio Marchisio, w skupieniu obserwowali zmagania swoich piłkarzy. Gol Graziano Pelle w doliczonym czasie gry przerwał jednak tę koncentrację wywołując szaloną włoską euforię. Ubrani w ciemnoniebieskie koszulki Włosi rzucali się sobie w ramiona, krzyczeli i skakali machając flagami. Wkrótce dołączyło do nich kilku Irlandczyków, z którymi fani Squadra Azzura szybko się zaprzyjaźnili. Do tego stopnia, że w trakcie opuszczania Starego Miasta wspólnie śpiewali i skakali do pieśni, która okazuje się hitem Euro 2016 w Nicei. A to wszystko za sprawą Irlandczyków z Północy, którzy swoją entuzjastyczną postawą wręcz zarażają pozytywnym nastawieniem i ochotą do zabawy. Ich podejście udziela się wszystkim - irlandzkie „naaaaa nananananaaaa na” ma działanie uzależniające. Jeśli ktoś raz usłyszał popisowy numer wokalny Irlandczyków, wie o czym piszę. Od dwóch dni nie potrafię przestać nucić tej melodii. To jeden z wielu dowodów na to, że Irlandczycy rozbujali Niceę i, póki co, nie zamierzają przestać nią kołysać na wszystkie strony. Euro trwa tutaj w najlepsze właśnie dzięki Irlandczykom.

  Oto wersja oryginalna hitu Euro 2016

  GALA – Freed from desire


  Wersja w wykonaniu Irlandczyków po meczu z Polską


  Czesny, Magzyzki i Blacyzikołyski - zobacz, jak obcokrajowcy kaleczą polskie nazwiska  Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Francja Live 3 7 2 1 0 4-1
  2 Szwajcaria Live 3 5 1 2 0 2-1
  3 Albania Live 3 3 1 0 2 1-3
  4 Rumunia Live 3 1 0 1 2 2-4
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Walia Live 3 6 2 0 1 6-3
  2 Anglia Live 3 5 1 2 0 3-2
  3 Słowacja Live 3 4 1 1 1 3-3
  4 Rosja Live 3 1 0 1 2 2-6
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Niemcy Live 3 7 2 1 0 3-0
  2 Polska Live 3 7 2 1 0 2-0
  3 Irlandia Północna Live 3 3 1 0 2 2-2
  4 Ukraina Live 3 0 0 0 3 0-5
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Chorwacja Live 3 7 2 1 0 5-3
  2 Hiszpania Live 3 6 2 0 1 5-2
  3 Turcja Live 3 3 1 0 2 2-4
  4 Czechy Live 3 1 0 1 2 2-5
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Włochy Live 3 6 2 0 1 3-1
  2 Belgia Live 3 6 2 0 1 4-2
  3 Irlandia Live 3 4 1 1 1 2-4
  4 Szwecja Live 3 1 0 1 2 1-3
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  awans do 1/8 finału
  możliwy awans do 1/8 finału
  1 Węgry Live 3 5 1 2 0 6-4
  2 Islandia Live 3 5 1 2 0 4-3
  3 Portugalia Live 3 3 0 3 0 4-4
  4 Austria Live 3 1 0 1 2 1-4

  Euro 2016 - prosto z Francji

  Wokół mistrzostw