Wniosek o 500 plus w e-bankowości

  Wniosek o 500 plus w e-bankowości

  Materiał Informacyjny PKO BP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wniosek o 500 plus w e-bankowości
  1/2
  przejdź do galerii
  Od 1 kwietnia rodzice lub opiekunowie prawni będą mogli składać wnioski o świadczenia z programu „Rodzina 500+” bezpośrednio w gminach. By jednak uniknąć kolejek i związanej z tym mordęgi, mogą zdecydować się na złożenie wniosku w wersji internetowej. Możliwość złożenia wniosku o świadczenie 500+ przez bankowość elektroniczną zaoferuje swoim klientom PKO Bank Polski. Co ważne, z możliwości tej będą mogły korzystać także osoby, które nie miały do tej pory konta w tym banku. Wystarczy otworzyć na korzystnych warunkach PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+ i złożyć wniosek przez serwis transakcyjny banku.
  Serwis iPKO lub Inteligo
  Aby złożyć wniosek na początku trzeba będzie zalogować się do serwisu transakcyjnego banku iPKO lub Inteligo. Osoby korzystające z serwisu iPKO wypełnią go wchodząc do zakładki „Oferty i wnioski”, którą znajdą w górnym prawym rogu. Po wejściu do zakładki należy wybrać podpunkt „Wnioski do złożenia”, a w nim „Wniosek Rodzina 500+”. W serwisie Inteligo taki formularz będzie dostępny w zakładce „Oferta i wnioski”, w boksie „Na skróty”, który znajduje się po lewej stronie ekranu. Link do wniosku nosi nazwę „Wniosek Rodzina 500+”. Po otwarciu formularza część pól zostanie wypełniona automatycznie zgodnie z danymi posiadacza konta, np. numer PESEL, imię i nazwisko. Dane te są aktywne – w razie potrzeby można więc je zmienić. By ułatwić właściwe wypełnienie pól, w trakcie składania wniosku system automatycznie wyświetli nam odpowiednie podpowiedzi.

  W przypadku gdy wniosek dotyczy także świadczenia na pierwsze dziecko (przyznanie którego jest limitowane wysokością dochodów), przed rozpoczęciem wypełniania wniosku w serwisie trzeba przygotować skany (w formacie pdf, jpg lub png) oświadczeń o dochodach wszystkich członków rodziny oraz innych wymaganych. Do wniosku może byc dołaczone maksymalnie 7 załączników, a ich wielkość nie może przekraczac 3.5 MG.

  Ważne, aby wniosek wypełnić uważnie, bank bowiem nie dokonuje weryfikacji poprawności treści wniosku ani prawidłowości i kompletności załączników. Dane z wypełnionego wniosku zostaną tymczasowo zapisane, wraz z załącznikami, w systemie teleinformatycznym banku a następnie przesłane do systemu administracji publicznej Emp@tia. Po dostarczeniu wszystkich danych do systemów administracji bank usunie wszystkie informacje podane we wniosku. Zapisana zostanie tylko informacja o fakcie i czasie złożenia wniosku przez klienta w systemie. Potwierdzenie, że wniosek trafił do właściwego organu, otrzymamy (na wskazany we wniosku adres e-mail) w formie Urzędowego Poświadczenia Odbioru, tak jak to ma miejsce np. w przypadku składania PIT-u przez internet. Bank nie przyjmuje wniosków papierowych w oddziałach ani w agencjach.

  PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+
  Osoby, które są zdecydowane na skorzystanie z bankowości elektronicznej, ale nie mają konta w PKO Banku Polskim mogą założyć PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+. Konto jest bezpłatne o ile tylko będą na nie trafiały świadczenia z tego programu.
  Do wygodnego korzystania z pieniędzy na takim koncie bank udostępnia kartę debetową (nieobowiązkowo). Jeśli w ciągu miesiąca posłuży ona do płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł, bank nie naliczy żadnej opłaty za korzystanie z karty. A jeśli nie, za korzystanie z karty debetowej wydanej do takiego konta zapłacimy 1,90 zł miesięcznie.
  Stefan Kozłowski

  Więcej informacji na www.pkobp.pl/rodzina500plus oraz www.bankomania.pkobp.pl
  Nowe konto w ofercie
  1. wygoda – możliwość złożenia przez serwis wniosku o świadczenie 500+
  2. bez opłat – za prowadzenie konta, jeśli wpływają na nie świadczenia
  3. karta debetowa – bezpłatna jeśli zapłacimy nią za wydatki na kwotę co najmniej 200 zł. Karta nie jest obowiązkowa

  Ekspert radzi!
  Magdalena Frosik, doradca w oddziale 12 PKO Banku Polskiego w Poznaniu
  Rządowy program 500 plus należy przede wszystkim traktować jako inwestycję dlatego warto skorzystać z propozycji PKO Banku Polskiego stworzonych właśnie z myślą o tym świadczeniu. Rodzice, uprawnieni do korzystania z pomocy programu 500 plus, którzy nie mają jeszcze konta w naszym banku mogą otworzyć bezpłatny, specjalnie przygotowany rachunek i za pośrednictwem bankowości elektronicznej złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. Warto też skorzystać z oferty produktów przygotowanych dla dzieci, dzięki którym łatwiej będzie oszczędzać na przyszłość dziecka.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo