Wpadka Bayernu z Gladbach! Mistrzowska feta odwołana!...

Wpadka Bayernu z Gladbach! Mistrzowska feta odwołana! [ZDJĘCIA]

Polska

Polska

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach ©Matthias Schrader

Bayern Monachium tylko zremisował z Borussią Moenchengladbach 1:1 i nie wykorzystał szansy zapewnienia sobie tytułu mistrza Niemiec. Borussia Dortmund rozbiła w puch Wolfburg 5:1.

Przed sobotnim meczem w Monachium cała Bawaria mroziła już szampany. Zwycięstwo Bayernu w starciu z Borussią Moenchengladbach zapewniłoby bowiem piłkarzom Pepa Guardioli tytuł mistrzów Niemiec. I już po sześciu minutach wydawało się, że Monachium tego dnia nie pójdzie wcześnie spać. Thomas Mueller wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i trafił do siatki.

Mimo straty bramki, goście prezentowali się nieźle i w powietrzu cały czas wisiała druga bramka. Nie wiadomo było tylko, kto ją zdobędzie.

Po przerwie znaczącą przewagę wypracowali sobie piłkarze Borussii, którzy raz po raz nękali obrońców gospodarzy. Wreszcie, w 72. minucie dopięli swego - Andre Hahn nie pomylił się w doskonałej sytuacji. Po stracie bramki Bayern wziął się do roboty, ale nie zdołał stworzyć sobie dobrej okazji do wyjścia na prowadzenie. Na boisku widoczny był brak Roberta Lewandowskiego, któremu Guardiola dał odpocząć.

Bayern nie może jeszcze świętować obrony tytułu, ponieważ swój mecz wygrałą Borussia Dormund. Trafienia Ramosa, Reusa, Kagawy oraz dwa gole Aubameyanga rozniosły Wolfsburga, który odpowiedział tylko trafieniem Andre Schurrle. Ostatecznie Borussia z Łukaszem Piszczkiem w składzie (grał do 63. minuty) wygrała 5:1 i na dwie kolejki przed końcem traci do Bayernu pięć punktów.

W spotkaniu Hannoveru z Schalke gola strzelił Artur Sobiech. Niestety jego drużyna przegrała 1:3 i zajmuje ostatnie miejsce w Bundeslidze, bez szans na utrzymanie.