Władze gminy Rakoniewice wprowadziły zakaz pobierania wody z sieci wodociągowej do podlewania ogródków w godzinach od 6 do 22. Czym to grozi? Lato zbliża się wielkimi krokami. Choć do kalendarzowego rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka dni to już pogoda zafundowała nam kilka bardzo upalnych niespodzianek. W ostatnim czasie temperatura dochodziła do 30 stopni Celsjusza, a dodatkowy brak deszczu spowodował, że w całym regionie zrobiło się bardzo sucho.

W związku z tym burmistrz Rakoniewic wydał zarządzenie, zgodnie z którym od 24 maja wprowadzono  zakaz pobierania wody z sieci wodociągu publicznego na terenie całej gminy Rakoniewice w godzinach od 6 do 22, w celu podlewania tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz innych terenów zielonych. Zakaz ten obowiązywać będzie do odwołania.

Jak zaznaczają władze gminy nieprzestrzeganie tych wytycznych skutkować będzie koniecznością okresowych ograniczeń w dostawie wody.

 Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku.

Wtedy mieszkańcy przez kilkanaście godzin byli pozbawieni dostępu do wody. Jednak jak mówi burmistrz  Gerard Tomiak, ta sytuacja niewiele nauczyła niektóre osoby: - Mamy upał, wszędzie sucho, a jadąc przez naszą gminę w wielu miejscach można zauważyć osoby beztrosko podlewające swoje przydomowe ogródki czy myjące podjazdy przy swoich domach. Zastanawiam się nad tym, co jest dla naszych mieszkańców ważniejsze. To aby mieć piękną, zieloną trawę, niezakurzone wejście do domu czy to, abyśmy mieli wodę, której możemy się napić- mówił Gerard Tomiak.

Jak dodał nasz rozmówca działania urzędu miasta w związku z wprowadzeniem powyższego zakazu mają na uwadze przede wszystkim dobro mieszkańców. - Nie chcemy, aby doszło do odłączenia wody czy sytuacji, kiedy mogłoby jej zabraknąć. Myślę, że przez pewien czas można się dostosować do zakazu i podlegać ogródki w wyznaczonych do tego godzinach- podsumował burmistrz.