Wybieramy najlepsze biuro księgowe w Poznaniu

Materiał informacyjny Marcin Balana

Jako przedsiębiorcy zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego księgowego dla swojej firmy? Zanim podejmiecie decyzję, dobrze się przygotujcie. Podpowiadamy, jakie powinno być profesjonalne biuro księgowe w Poznaniu.

Czym charakteryzuje się dobry księgowy?

Księgowy powinien być przede wszystkim specjalistą w swojej branży - świetnie radzić sobie w gąszczu przepisów podatkowych, gospodarczych i tych związanych z prawem pracy. Błędy są bowiem niedopuszczalne i mogą firmę naprawdę bardzo dużo kosztować. Poza tym ważne jest, by pracownicy biura księgowego posiadali spore doświadczenie, najlepiej wieloletnie. Wiedzę mogą potwierdzać odpowiednie certyfikaty księgowe, a także zaświadczenia. Nie bez znaczenia są też pozytywne opinie zadowolonych klientów. Pamiętajmy, że bez długiej praktyki trudno, by księgowy był w stanie zapewnić nam wysoką jakość swoich usług.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Warto też sprawdzić, czy wybierane przez nas biuro prowadzące księgi handlowe posiada ubezpieczanie OC. Jeśli nie, to niestety nie będziemy wystarczająco dobrze chronieni i w przypadku błędu księgowego możemy mieć poważne trudności w odzyskaniu pieniędzy. Kary za nieścisłości podatkowe czy niedopełnione obowiązki są w Polsce dotkliwe i lepiej korzystać z usług bezpiecznych biur z wykupioną odpowiednią dodatkową polisą opiewającą na jak najwyższe kwoty. Kwestia bezpieczeństwa to jednak nie tylko polisa OC. Pracownicy biur rachunkowych mają dostęp do wielu szczegółowych danych, w tym niemal wszystkich danych finansowych naszej firmy, danych osobowych i po prostu muszą mieć wdrożoną bezpieczną politykę ich ochrony. Decydując się na współpracę, warto również na ten aspekt zwrócić uwagę.

Stosunek jakości do ceny

Usługi poszczególnych biur zajmujących się księgami handlowymi nie są bardzo zróżnicowane cenowo. Oczywiście istnieją pewne widełki, ale nie są to różnice drastyczne. Nie warto zresztą kierować się przy wyborze tylko samą ceną. Najniższa może oznaczać mniejszy zakres świadczeń albo wręcz niższą ich jakość. Przed nawiązaniem współpracy dobrze jest sprawdzić, co w danej firmie wchodzi w skład usług, a także co jest dodatkowo płatne. Pamiętać należy także, że w branży finansowej nie warto powierzać tak ważnych spraw komuś mało doświadczonemu i nieprofesjonalnemu.

Znajomość branży, w której działamy

Powinniśmy się również upewnić, czy wybrane przez nas biuro rachunkowe współpracowało kiedykolwiek z firmami w branży, w której prowadzimy działalność. Jeżeli tak, to bardzo dobrze. Jest dzięki temu duża szansa, że pracownicy tego biura będą w stanie lepiej niż inni wesprzeć nas w konkretnych sytuacjach i doradzić korzystne rozwiązania. Nasza firma i jej bieżące problemy nie będą abstrakcją, lecz czymś, z czym będą umieli się uporać bez większych trudności.

Rekomendacje

Biuro rachunkowe w Poznaniu, na które się zdecydujemy, powinno móc pochwalić się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Referencje można znaleźć zwykle na stronie firmy zajmującej się księgami handlowymi, ale też w Google czy Facebooku. Mało opinii lub niskie oceny są sygnałem, by raczej wybrać inne biuro. Wadą może być także wąska specjalizacja księgowej, zwłaszcza jeśli nie jest to specjalizacja bezpośrednio związana z naszą firmą i jej potrzebami.

Warianty komunikacji

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretne biuro księgowe sprawdźmy także, czy odpowiada nam panujący tam sposób organizowania współpracy i kanały akceptowalnej komunikacji. To przecież istotne, czy pasują nam godziny pracy księgowych i sposób, w jaki możemy dostarczać im dokumentów finansowych.

Jak wynika z powyższych wskazówek, wybór dobrego biura rachunkowego to spore wyzwanie. Wybór w Poznaniu jest duży, jednak należy pamiętać, żeby wybierać rozsądnie i zaufać doświadczeniu i kompetencjom.

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług poznańskiego biura księgowego AK-PLUS prowadzonego przez Panią Annę Klupczyńską. Można się z nim skontaktować w następujący sposób:
• telefonicznie: 601 781 634
• mailowo: [email protected]
• osobiście: Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań

Dodaj ogłoszenie