Wybierz dobry kierunek. Ponad 40 połączeń regularnych z Poznania. Jak lotnisko dba o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów?

Materiał powstał we współpracy z Portem Lotniczym Poznań-Ławica
Port Lotniczy Poznań - Ławica. 40 połączeń regularnych w nowej ofercie lotniska.
Port Lotniczy Poznań - Ławica. 40 połączeń regularnych w nowej ofercie lotniska. HOCHTIEF POLSKA
Pandemia koronawirusa zmieniła wiele, jeśli chodzi o branżę turystyczną. Jeszcze w styczniu nikt się nie spodziewał, że tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle. Po doświadczeniach lockdownu, zdalnej pracy i nauki, wszystkim należy się odpoczynek. Port Lotniczy Poznań Ławica nie tylko zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale też przygotowuje najbogatszą w dziejach lotniska ofertę.

Wciąż z ust mieszkańców wielkopolski można usłyszeć, że “z Poznania nie ma dokąd latać”. Port Lotniczy Poznań Ławica postanowił walczyć z tym krzywdzącym stereotypem. Pomimo pandemii koronawirusa, trudnych czasów do biznesowego wzrostu, poznańskie lotnisko przygotowało najbogatszą w dziejach siatkę połączeń. Największą część oferty lotów regularnych stanowi lista kierunków od Ryanair, przewoźnika, który oferuje bilety lotnicze w konkurencyjnych cenach. Ryanairem polecimy m.in. do Izraela, Chorwacji, na Maltę, Ukrainę czy Węgry.

W nowej ofercie loty z Poznania będą realizowane m.in. do:

 • Bułgarii,
 • Chorwacji,
 • Francji,
 • Grecji,
 • Hiszpanii,
 • Norwegii,
 • Wielkiej Brytanii,
 • Włoch.

City break - nowy sposób wakacyjnego podróżowania

Dlaczego warto latać z Poznania?

Kolejny stereotyp, który warto obalić to ten, mówiący, że latanie z lokalnych lotnisk jest drogie. Biorąc pod uwagę różne możliwości, może wyjść zupełnie odwrotnie. Loty z Poznania to łatwy dojazd na lotnisko, dobre ceny parkingów własnych, które ugoszczą samochód na czas wyjazdu. Loty z Poznania to czas zaoszczędzony na dotarciu na lotnisko.

Loty z Poznania. Zasłużone wakacje 2020

Kiedy w marcu 2020 zamykały się lotniska na całym świecie, nikt nie wiedział, ile to może potrwać. Sytuacja wymagała drastycznych kroków. Teraz życie, praca, codzienność powoli wracają do normy. Wszyscy powinniśmy być z siebie dumni. Utrzymywanie reżimów sanitarnych, dystansu społecznego, wspólne dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo sprawiły, że m.in. lotniska mogły znowu otworzyć się na podróżnych.

Wakacje po sezonie. Gdzie pojechać, żeby cieszyć się słońcem?

Wakacje to niekoniecznie lato. Są wśród nas przedstawiciele urlopów po sezonie, kiedy pogoda jest inna, turystów mniej. Zaplanuj wakacje swoich marzeń, niekoniecznie letnie.

Podróżowanie w dobie pandemii jest inne. Szczegółowo o zasadach bezpieczeństwa przeczytasz niżej.

Tam polecisz z portu Lotniczego Poznań Ławica

20 krajów, 44 kierunki. Każdy znajdzie w ofercie Portu Lotniczego Poznań Ławica coś dla siebie. Bilety można kupować przez biura podróży, pośredników, u przewoźników a także bezpośrednio na stronie lotniska.

GDZIE?LOTNISKOPRZEWOŹNIK
BUŁGARIABurgasLOT Polish Airlines
CHORWACJADubrownikLOT Polish Airlines
SplitLOT Polish Airlines
ZadarRyanair
CYPRPaphos Ryanair
DANIABillund Ryanair
CpenhagenSAS Scandinavian Airlines, Norwegian
FRANCJAParyż-Beauvai Wizz Air, Ryanair
GRECJA Ateny Ryanair
HeraklionLOT Polish Airlines
KorfuRyanair, LOT Polish Airlines
Zakynthos LOT Polish Airlines
GRUZJA Jutaisi Wizzair
HISZPANIA Alicante Ryanair
Barcelona-Girona Ryanair
Barcelona El-Prat LOT Polish Airlines
Palma de Mallorca LOT Polish Airlines
IRLANDIA Cork Ryanair
DublinRyanair
IZRAEL Tel Awiw Ryanair
MALTA MaltaRyanair
NIDERLANDYEindhoven Wizz Air
NIEMCY Frankfurt Lufthansa
Munich Lufthansa
NORWEGIA Oslo-Torp Wizz Air, Ryanair
Oslo - Gardermoen Norwegian
POLSKA WarszawaLOT Polish Airlines
UKRAINAKijów-Żuliany Wizz Air
Kijów-Borispol Ryanair
CharkówRyanair
OdessaRyanair
LwówRyanair
WĘGRYBudapestRyanair
WIELKA BRYTANIA BristolRyanair
EdynburgRyanair
Liverpool Ryanair
Londyn-Stansted Ryanair
Londyn-Luton Wizz Air
DoncasterWizz Air
ManchesterRyanair
WŁOCHYRzym-Ciampino Ryanair
Rzym-Fiumicino LOT Polish Airlines
Mediolan - Bergamo Ryanair

Bezpieczeństwo na lotnisku. Jak Ławica dba o zdrowie pasażerów?

2 i pół miesiąca - tyle lotniska musiały czekać, by znów móc przyjąć u siebie podróżnych, żeby móc zrealizować loty służbowe i prywatne, z obowiązku i dla przyjemności. Port Lotniczy Poznań Ławica znów zaprasza pasażerów.

Pasażerowie mogą mieć uzasadnione obawy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Oprócz wypełniania wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia, lotniska przygotowały specjalne zasady, które sprawiają, że podróżni i pracownicy lotniska mogą się czuć bezpiecznie.

Jak lotnisko dba o bezpieczeństwo podróżnych?

 • Na lotnisku przebywać mogą tylko pasażerowie, opiekunowie pasażerów niepełnoletnich, załogi statków powietrznych i pracownicy portu lotniczego.
 • Nie ma możliwości przechodzenia między terminalami Odlotów i Przylotów.
 • Wszystkie osoby wchodzące podlegają obowiązkowemu pomiarowi temperatury. Osoby z temperaturą ≥ 38°C nie zostaną wpuszczone na teren terminalu.
 • Pasażerowie z objawami sugerującymi możliwość zakażenia COVID-19 (gorączka ≥ 38°C, uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu lub inne objawy grypopodobne) nie zostaną dopuszczone do kontynuowania podroży.
 • Na lotnisku panuje OBOWIĄZEK zasłaniania ust i nosa. Wyjątkiem są dzieci do lat 4.
 • Na lotnisku obowiązuje dystans społeczny - 1,5m: podczas odprawy, kontroli paszportowej, kontroli bezpieczeństwa, oraz przed wejściem, w czasie wejścia i zejścia z pokładu, a także odbioru bagażu.
 • Część siedzisk na terenie terminalu jest wyłączona z użytkowania.
 • Tymczasowo ZAMKNIĘTE są miejsca wspólnego użytkowania – palarnie i miejsca zabaw.

Swobodne podróżowanie wraca do normy. Pasażerowie decydujący się na wakacyjny wyjazd są informowani o nowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują na lotnisku i w samolocie. Zarówno pracownicy lotniska jak i podróżni dokładają wszelkich starań, by zachować bezpieczeństwo. Wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele.

Udanych lotów z Poznania!

Dodaj ogłoszenie