Wybory 2015: Godziny otwarcia lokali [JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS]

ZSN
Wybory 2015: Godziny otwarcia lokali [JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS]
Wybory 2015: Godziny otwarcia lokali [JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS] Piotr Krzyżanowski
W niedzielę, 10 maja, odbędą się wybory prezydenckie 2015. Sprawdź, jak długo czynne będą lokale wyborcze (godziny otwarcia). Przeczytaj, jak oddać ważny głos na jednego z kandydatów.

Wybory prezydenckie 2015: Godziny otwarcia lokali [JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS]

W niedzielę, 10 maja 2015, lokale wyborcze w Polsce otwarte będą od godz. 7.00 do 21.00. W obwodach głosowania utworzonych za granicą oraz na polskich statkach morskich głosowanie odbywać się będzie od godz. 7.00 do 21.00 czasu miejscowego.

W przypadku drugiej tury głosowanie odbędzie się w niedzielę, 24 maja 2015. Lokale wyborcze czynne będą w tym samych godzinach, co w pierwszej turze.

Na karcie do głosowania można zaznaczyć tylko jednego kandydata. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku "x" (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok wybranego nazwiska.

Postawienie znaku "x" w kratkach obok dwóch (lub więcej) nazwisk albo niepostawienie znaku "x" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Głos nie będzie ważny także wtedy, gdy kratka zostanie zamazana lub naniesione zostaną w niej inne znaki graficzne.

Co ważne, wszelkie znaki, wykreślenia, przekreślenia, w tym i znak "x" postawiony przez wyborcę poza przeznaczoną na to kratką, traktuje się jako dopiski, które nie wpływają na ważność głosu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie