W Poznaniu można głosować w 227 lokalach wyborczych, zlokalizowanych w dużym stopniu w szkołach, przedszkolach i zespołach szkolnych i szkolno-przedszkolnych, a skupiających wyborców z 251 obwodów głosowania.
Osoby uprawnione do głosowania muszą mieć ze sobą i przedstawić komisji dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Otrzymują od członków komisji kartę do głosowania opatrzoną pieczęciami – pieczęcią wydrukowaną i pieczęcią obwodowej komisji wyborczej. Karta ma ścięty prawy górny róg. Głosowanie polega na postawieniu znaku X obok nazwiska kandydata w kratce po jego lewej stronie. Jeśli ktoś nie postawi tego znaku albo postawi go w obu kratkach, głos będzie nieważny.
Zobacz też: Letni Targ Rodzinny na MTP - przyjdź i sprawdź, gdzie warto wyjechać i jak się bawić z całą rodziną
Z przyczyn profilaktyki antywirusowej trzeba mieć ze sobą maseczkę. W czasie rejestracji, a przed odebraniem karty do głosowania, członkowie komisji proszą o zdjęcie na moment maseczki, by dokonać identyfikacji. Trzeba też pamiętać o zachowaniu dystansu.
Na razie jest spokojnie, choć w sobotę zanotowano pierwszy przypadek złamania ciszy wyborczej. Było to w Pobiedziskach w powiecie poznańskim, gdzie mandatem ukarano mężczyznę, który miał na szybie samochodu plakat wyborczy. Tym samochodem pojechał na zakupy.
Sprawdź też:
W Poznaniu głosowanie trwa płynnie, jeszcze nie ma kolejek, co warto wykorzystać i udać się na głosowanie, by sprawnie oddać głos. Ale też nie oznacza to, że są pustki - w jednej z komisji usłyszeliśmy, że przez pierwszą godzinę zagłosowało już około 50 osób.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?