MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory prezydenckie 2015 - druga tura: Duda vs Komorowski - na kogo zagłosujesz? [SONDA, PROGRAMY]

KQ
Wybory prezydenckie 2015 - druga tura: Duda vs Komorowski - na kogo zagłosujesz? [SONDA, PROGRAMY]
Wybory prezydenckie 2015 - druga tura: Duda vs Komorowski - na kogo zagłosujesz? [SONDA, PROGRAMY]
Druga tura wyborów prezydenckich 2015 już 24 maja. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. Sprawdź, kim są kandydaci i jakie są ich programy. Wiesz już kogo poprzesz? Zagłosuj w naszej sondzie!

Wybory prezydenckie 2015 - druga tura. Zobacz główne założenia programowe obydwu kandydatów.

Walka pomiędzy Dudą a Komorowskim będzie zacięta. W turze różnica między nimi wyniosła jedynie 0,99 proc.

Zobacz:

Andrzej Duda

Andrzej Duda, 43 lata, Prawo i Sprawiedliwość.Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

ZOBACZ TAKŻE:

PROGRAM ANDRZEJA DUDY

1. RODZINA. Polska rodzina potrzebuje dziś pracy, mieszkań, pomocy państwa, solidnej opieki zdrowotnej. Potrzebuje uczciwych kredytów. Potrzebuje godnych emerytur dla seniorów. Potrzebuje dobrze funkcjonującej oświaty, ale też poczucia dumy, ze swojej wspólnoty, ze swojego narodu.

Spot Andrzeja Dudy

2. PRACA. Więcej miejsc pracy w Polsce to konieczność podniesienia poziomu inwestycji. Nie jest to możliwe bez wielkiego planu inwestycyjnego, odblokowania możliwości przedsiębiorstw, które dziś ograniczane są przez biurokrację, nadużycia, nierówność szans.

3. DIALOG. Pragnę Państwa zapewnić, że zawsze będę prezydentem dialogu, rozmowy i porozumienia. Dziś w Polsce brakuje nam zgody. Trzeba z tym skończyć. Tylko razem będziemy wygrywali. Tylko razem odniesiemy sukces. Nie jeden przeciw drugiemu, ale zawsze jeden z drugim. Chcę aby pałac prezydencki był miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych. Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem.

4. BEZPIECZEŃSTWO. W tych trudnych czasach potrzebujemy stabilizacji, pewności i spokoju. Zrobię wszystko, aby Polacy i polskie rodziny mogły czuć się bezpiecznie. To bezpieczeństwo jest dziś pojęciem wielowymiarowym. Bezpieczeństwo to silna pozycja międzynarodowa Polski ale to także silna gospodarka. Polacy muszą mieć poczucie, że żyją w kraju stabilnym, uczciwym, który o ich bezpieczeństwie myśli każdego dnia, a nie tylko od czasu do czasu.

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski, 63 lata, bezpartyjny, magister historii. Popiera go Platforma Obywatelska. Prezydent RP od 2010 roku.

PROGRAM BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

1. BEZPIECZEŃSTWO. Od wielu lat Bronisław Komorowski – jako wiceminister i minister obrony narodowej, a obecnie jako Prezydent RP – pracuje na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Polski.

Nowy spot Bronisława Komorowskiego

Zobacz:

2. RODZINA. Z inicjatywy pary prezydenckiej powstał Program „Dobry Klimat dla Rodziny”. Konkretne rekomendacje zawarte w Programie są już realizowane. Przyjęty został nowy system ulg podatkowych na dzieci, z którego skorzysta ponad milion polskich rodzin. Powstała także Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny oraz sieć ponad trzystu Kart wydawanych przez samorządy –oferujące wiele zniżek rodzinom z kilkorgiem dzieci. Wśród kolejnych propozycji prezydenta są m.in. poprawa sytuacji mieszkaniowej młodych rodzin.
3. DIALOG. Dialog i otwartość są najlepszym sposobem rozwiązywania problemów. Zawsze trzeba szukać tego, co nas łączy. Dzięki promowaniu takiej postawy prezydent Bronisław Komorowski stał się gwarantem stabilności w polskim życiu publicznym.

Zobacz też:

4. GOSPODARKA. Prezydent wspiera reformy gospodarcze. Polska gospodarka musi stać się bardziej nowoczesna, by móc skutecznie rywalizować z innymi i tworzyć nowe miejsca pracy. Siłą naszego kraju jest kreatywność i ciężka praca milionów Polaków. Polskim przedsiębiorcom trzeba zaufać i dlatego Bronisław Komorowski zaproponował zmiany w ordynacji podatkowej, dzięki którym wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść płatnika, a nie urzędu.

5. DOBRE PRAWO. Sprawne państwo musi tworzyć dobre prawo. Polska jest krajem drastycznie przeregulowanym – wyzwaniem pozostaje więc likwidacja zbędnych przepisów, a nie uchwalanie nowych.

6. DUMA Z POLSKI. Nowoczesny patriotyzm to duma z osiągnięć Polski i szacunek dla historii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski