Wybory samorządowe 2014: Wielkopolanie ruszyli do urn [ZDJĘCIA, FILM]

KAS
Wybory samorządowe 2014: Wielkopolanie ruszyli do urn Waldemar Wylegalski
Wybory samorządowe 2014 trwają od niedzielnego ranka. Do urn wyborczych można wybrać się do godz. 21.

Zobacz:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - ZOBACZ TEŻ:

FREKWENCJA
SPOKOJNY PORANEK WYBORCZY
BAJKOWA KOMISJA WYBORCZA
ZGŁOSZENIA O ZŁAMANIU CISZY WYBORCZEJ

Przewodniczący PKW, sędzia Stefan Jaworski poinformował, że głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem – o godz. 7.00, otworzono 27 435 lokali wyborczych, w tym 1479 lokali odrębnych. W kilkudziesięciu obwodach odrębnych (szpitale, domy pomocy społecznej) głosowanie rozpocznie się w późniejszych godzinach.

Członek PKW, sędzia Włodzimierz Ryms poinformował, że od północy do godz. 7.30 dzisiejszego dnia, miało miejsce 137 zdarzeń, które można zakwalifikować jako incydenty naruszenia ciszy wyborczej, takie jak: zrywanie plakatów wyborczych czy niszczenie bannerów wyborczych.

Było także kilka zdarzeń, które miały związek z głosowaniem: w gminie Głogów Małopolski stwierdzono brak 480 kart do głosowania w wyborach Burmistrza Głogowa, policja sprawdza jak doszło do zaginięcia kart. W trzech lokalach w komisjach wyborczych w Chorzowie nie było prądu, ale głosowanie rozpoczęto według planu. W jednej komisji obwodowej, w Nowym Miszewie, wadliwie ostemplowano karty do głosowania, ale błąd naprawiono przed rozpoczęciem głosowania. Kolejne zdarzenie, to zgłoszenie się dwóch mężów zaufania z tego samego komitetu wyborczego zamiast jednego.

Pierwsze - nieoficjalne - dane dotyczące frekwencji z Wielkopolski to: Gniezno 12% i Krotoszyn 11%

Zobaczcie jak wybory samorządowe 2014 przebiegają w wybranych lokalach wyborczych w Wielkopolsce.

Wielkopolanie ruszyli do urn

Wybory samorządowe 2014: Kto wygrał w twoim mieście? SPRAWDŹ WYNIKI WYBORÓW [/b]

Wideo

Dodaj ogłoszenie