Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Raczki

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    JAŚKI, SŁOBODA, SUCHA WIEŚ

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Olszewski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    95 (77,24%)

    Jacek Omolecki

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    28 (22,76%)

    Okręg 2

    KORYTKI, WRONOWO, WYSOKIE, ZIÓŁKOWO

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jarosław Szyłak

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    63 (47,01%)

    Jacek Dębski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    71 (52,99%)

    Okręg 3

    PLANTA, SZKOCJA (wraz z miejscowością Dowspuda)

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Monika Marlena Kosakowska

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    14 (8,81%)

    Jolanta Kochańska

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    42 (26,42%)

    Tomasz Gaździński

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    49 (30,82%)

    Katarzyna Olfier-Halicka

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    54 (33,96%)

    Okręg 4

    KURIANKI PIERWSZE, KURIANKI DRUGIE, STOKI

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Piotr Słowikowski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    92 (59,74%)

    Ewa Więcko

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    50 (32,47%)

    Paweł Konopko

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    12 (7,79%)

    Okręg 5

    BAKANIUK, FRANCISZKOWO, JÓZEFOWO

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Król

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    90 (49,45%)

    Szymon Putra

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    64 (35,16%)

    Jadwiga Sobolewska

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    28 (15,38%)

    Okręg 6

    KONIECBÓR, KRUKÓWEK, RUDNIKI, ŻUBRYNEK

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Leszek Staniszewski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    131 (63,59%)

    Józef Stankiewicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    17 (8,25%)

    Andrzej Wojnowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    45 (21,84%)

    Paweł Kopiczko

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    13 (6,31%)

    Okręg 7

    CHODŹKI, LIPOWO, SIDORY, PODWYSOKIE, RABALINA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Małgorzata Rutkowska

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    89 (40,45%)

    Patrycja Szylar

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    21 (9,55%)

    Romuald Kwiatkowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    110 (50,00%)

    Okręg 8

    BOLESTY, MAŁE RACZKI, SZCZODRUCHY, WASILÓWKA, WIERCIOCHY (wraz z miejscowością Ludwinowo)

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Wiesław Kłoczko

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    125 (50,81%)

    Wojciech Żukowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    93 (37,80%)

    Janusz Andrzej Jaworowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    28 (11,38%)

    Okręg 9

    JANKIELÓWKA, LIPÓWKA, MOCZYDŁY, WITÓWKA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Arkadiusz Jarosław Kulinkowski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    24 (15,09%)

    Andrzej Milewski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    28 (17,61%)

    Janusz Krzykwa

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    73 (45,91%)

    Iwona Dobuszyńska

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    34 (21,38%)

    Okręg 10

    RACZKI: BROWARNA, CMENTARNA, GOSPODARSKA, KOLEJOWA, KOLONIA RACZKI, KOŚCIELNA 1 - 20, PLAC KOŚCIUSZKI, SPOKOJNA, STODOLNA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Paczyński

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    45 (24,59%)

    Ewa Ostapowicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    79 (43,17%)

    Ewa Bujno

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    59 (32,24%)

    Okręg 11

    RACZKI: KOŚCIELNA 21 - 26

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Antoni Sutuła

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    89 (67,94%)

    Michał Żukowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    16 (12,21%)

    Maria Janina Jabłońska-Maziewska

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    26 (19,85%)

    Okręg 12

    RACZKI: KOŚCIELNA 27 – do końca

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Stanisław Ostrowski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    68 (55,28%)

    Dariusz Andruczyk

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    42 (34,15%)

    Stanisław Kulbacki

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    13 (10,57%)

    Okręg 13

    RACZKI: CHŁODNA, 1 MAJA, NADRZECZNA, POLNA, RACZKOWSKA, SUWALSKA, SZKOLNA, WIŚNIOWA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Lech Ludwig

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    53 (29,44%)

    Dariusz Tertel

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    22 (12,22%)

    Karol Nowikowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    30 (16,67%)

    Witold Bartoszewicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    75 (41,67%)

    Okręg 14

    RACZKI: NOWE OSIEDLE, POŁUDNIOWA, SŁONECZNA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Piotr Naruszewicz

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    89 (44,95%)

    Marek Jegliński

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    33 (16,67%)

    Agnieszka Bucka

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

    76 (38,38%)

    Okręg 15

    RACZKI: KS. WITOLDA BALUKIEWICZA, BOLESŁAWA CHROBREGO, MICHAŁA GÓRSKIEGO, KRÓLOWEJ JADWIGI, KAZIMIERZA WIELKIEGO, KS. KAZIMIERZA KACZOROWSKIEGO, LUDWIKA MICHAŁA PACA, MIESZKA I, STANISŁAWA MONIUSZKI, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, ZYGMUNTA STAREGO, SPORTOWA, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, JANA MATEJKI, WITA STWOSZA, ZIELONA

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Justyna Maria Brozio

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    58 (29,29%)

    Grzegorz Wiszowaty

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA GMINY RACZKI

    59 (29,80%)

    Artur Tylman

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD RACZKI

    81 (40,91%)