Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Nysa ulice: 3 - Maja, Aleja Wojska Polskiego, Azaliowa, Bazaltowa, Berberysowa, Braci Gierymskich, Bramy Grodkowskiej, Brata Dionizego Wegnera, Brata Ferdynanda Fludera, Brata Gotfryda Bochnigha, Brata Kazimierza Froncka, Brata Rajmunda Kasperczyka, Brodzińskiego, Bukszpanowa, Bursztynowa, Diamentowa, Dunikowskiego, Eichendorffa, Franciszkańska, gen. Bora-Komorowskiego, gen. Fieldorfa pseudonim „Nil”, generała Maczka, generała Okulickiego, generała Sosnkowskiego, generała Władysława Andersa, Głowackiego, Gołębia, Granitowa, Grodkowska parzyste: 2 - 30, nieparzyste: 1 - 33, Grodkowska parzyste: 32 - do końca, nieparzyste: 37 - do końca, Grottgera, Chełmońskiego, Chodkiewicza, Ireny Sendlerowej, Jaskółcza, Jastrzębia, Jaśminowa, Jeziorna, Kaczkowskiego, Kadetów II RP, Kadłubka, Kalinowa, Kamienna, Karugi, Kmicica, Kołłątaja, Kombatantów RP, Kordeckiego, Kościuszki, Krasickiego, Krucza, Kryształowa, Kukułcza, Krzemieniecka, Lazurowa, Leszczynowa, Lwowska, Łąkowa, Malczewskiego, marszałka Rydza Śmigłego, Merkert, Michałowskiego, Mieczysława I, Mieleckiego, mjr Dekutowskiego „Zapory”, Nowogródzka, Obrońców Tobruku, Ojca Benno Sonsalli, Orla, Orląt Lwowskich, Osiedle Podzamcze sektor A, Osiedle Podzamcze sektor B, Osiedle Podzamcze sektor C, Oświęcimska, Otmuchowska, Orzeszkowej, Pawlik, Piaskowa, Pionierów, Plac im. Kazimierza Albina Zalewskiego, Plac Kilińskiego, Plac Sikorskiego, Poniatowskiego, Powstańców Śląskich, Porzeczkowa, Poziomkowa, Poznańska, Prądzyńskiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rubinowa, Saperska, Słoneczna, Słowiańska, Słowicza, Sokola, Stanisławowska, Szkolna, Szlak Chrobrego, Szymanowskiego, Św. Elżbiety, Tarnopolska, Torowa, Ujejskiego, Wileńska, Witkiewicza, Wiosenna, Władysława Łokietka, Własta, Wyczółkowskiego, Złotogłowicka, Żytomierska
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Sylwia Joanna Zamojska
39
(0,89%)
-
4
Grażyna Maria Stefanowska-Gutowska
79
(1,80%)
-
7
Zdzisław Piszczek
76
(1,73%)
-
3
Janusz Marek Smagoń
123
(2,80%)
-
2
Marek Michał Święs
153
(3,49%)
-
1
Ewelina Elżbieta Szewczuk
516
(11,76%)
-
5
Antoni Jacek Jaremczuk
59
(1,34%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA GMINY 2018”
-
1
Krzysztof Hofman
42
(0,96%)
-
3
Marek Roman Raszczuk
8
(0,18%)
-
2
Jolanta Renata Cyganowska
16
(0,36%)
-
4
Agnieszka Katarzyna Kieblesz
31
(0,71%)
-
5
Beata Joanna Szerszeń
46
(1,05%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
4
Jadwiga Ewa Ostrowska
36
(0,82%)
-
5
Beata Ewa Sajboth
31
(0,71%)
-
1
Stanisław Witold Buczkowski
98
(2,23%)
-
2
Wiesław Eugeniusz Tokarz
121
(2,76%)
-
3
Ewa Anna Krzyżowska
20
(0,46%)
-
6
Jolanta Wanda Hetmańczyk
15
(0,34%)
-
7
Daniel Szmidko
19
(0,43%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KORDIANA KOLBIARZA
-
1
Adam Tomasz Zelent
973
(22,18%)
-
2
Maciej Antoni Krzysik
249
(5,68%)
-
3
Marta Anna Kurowska-Kułak
41
(0,93%)
-
6
Bogusława Renata Lizak
48
(1,09%)
-
4
Barbara Borkowska
80
(1,82%)
-
7
Wojciech Paweł Kalika
49
(1,12%)
-
5
Marta Weronika Figuła
19
(0,43%)
KOMITET WYBORCZY „LIGA NYSKA”
-
1
Anna Barbara Pyka
85
(1,94%)
-
5
Tomasz Mateja
21
(0,48%)
-
2
Marek Jerzy Szczerski
34
(0,78%)
-
6
Maria Zofia Peterka
16
(0,36%)
-
4
Katarzyna Izabela Nowak
12
(0,27%)
-
7
Aleksandra Barbara Margol
42
(0,96%)
-
3
Maciej Michał Salachna
40
(0,91%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE HANKUS 2018
-
2
Marek Hankus
142
(3,24%)
-
4
Jakub Mateusz Hyliński
20
(0,46%)
-
3
Andrzej Stadnik
31
(0,71%)
-
7
Kamila Hylińska
3
(0,07%)
-
1
Ewa Anna Ozga
57
(1,30%)
-
6
Ewelina Anna Hajduk
5
(0,11%)
-
5
Artur Bronisław Michel
10
(0,23%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Maria Radzikowska
37
(0,84%)
-
3
Ewa Małgorzata Jakubek
75
(1,71%)
-
1
Celina Barbara Lichnowska
411
(9,37%)
-
2
Grzegorz Głowania
221
(5,04%)
-
4
Sławomir Wiesław Suchoński
50
(1,14%)
-
6
Dariusz Jeleń
88
(2,01%)
Okręg 2
Miasto Nysa ulice: 22 Stycznia, Aleja Duńczyków, Aleja Roosvelta, Armii Krajowej, Asnyka, Batalionów Chłopskich, Bema, Bielawska, Biskupa Jarosława, Bohaterów Warszawy, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Bracka, Celna, Dąbrowskiego, Drzymały, Dubois, Dzierżona, Forteczna, Gierczak, Grodzka, Grzybowa, Chodowieckiego, Jagiellońska 1 - 13, Jagiellońska: 15 - do końca, Jana Sobieskiego, Karpacka, Kolberga, Kolejowa, Koszarowa, Kowalska, Krakowska, Kramarska, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Ks. Józefa Kądziołki, Kupiecka, Ligonia, Lompy, Łukasińskiego, majora Sucharskiego, Marcinkowskiego, Mariacka, marszałka Piłsudskiego 2 - 43, Matejki, Mazowiecka, Miarki, Mickiewicza nieparzyste: 1 - 13, Moniuszki, Mostowa, Niemcewicza, Norwida, Nowowiejska, Ogrodowa, Orkana, Parkowa, Partyzantów, Piastowska, Plac 50 - lecia Armii Krajowej, Plac Jana Pawła II, Plac Katedralny, Plac Kopernika, Plac Kościelny, Plac Lüdinghausen, Plac Paderewskiego, Plac Staromiejski, Plebiscytowa, Pola, Prudnicka, Racławicka, Rynek Garncarski, Rynek Solny, Rynek, Siemiradzkiego, Skłodowskiej-Curie, Staszica, Strzelców Bytomskich, Stwosza, Sukiennicza, Szopena, Świętego Piotra, Teatralna, Tkacka, Toruńska, Towarowa, Traugutta, Wałowa, Warszawska, Waryńskiego, Władysława Jagiełły, Wolności, Wrocławska, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zagłoby, Zamojskiego, Zjednoczenia, Żwirki i Wigury
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Beata Maria Cichewicz
69
(1,34%)
-
1
Paweł Józef Szyra
478
(9,31%)
-
3
Ryszard Tadeusz Jamiński
455
(8,86%)
-
5
Stanisław Rudowski
79
(1,54%)
-
2
Anna Maria Zeman
111
(2,16%)
-
4
Daniel Piotr Kleinepahler
40
(0,78%)
-
7
Krystyna Teresa Galińska
47
(0,92%)
-
8
Robert Mariusz Szczygieł
122
(2,38%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA GMINY 2018”
-
2
Jerzy Adam Jałoszyński
54
(1,05%)
-
1
Janina Korzekwa
60
(1,17%)
-
8
Bartosz Kazimierz Grabowski
12
(0,23%)
-
3
Marian Siemieniec
3
(0,06%)
-
4
Krzysztof Jan Klar
6
(0,12%)
-
5
Iwona Musiał
13
(0,25%)
-
6
Katarzyna Teresa Kodlewicz
4
(0,08%)
-
7
Dominik Czesław Kodlewicz
3
(0,06%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
2
Henryk Peczeniuk
15
(0,29%)
-
1
Jacek Ryszard Krzysztoń
68
(1,32%)
-
6
Sebastian Łukasz Bem
36
(0,70%)
-
5
Marta Anna Twarogiel
6
(0,12%)
-
7
Adam Jan Herzel
15
(0,29%)
-
4
Zofia Gabriela Uchman
27
(0,53%)
-
3
Dorota Małgorzata Bobrowska
18
(0,35%)
-
8
Marcin Grzegorz Antkowicz
17
(0,33%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KORDIANA KOLBIARZA
-
7
Krzysztof Zajdel
115
(2,24%)
-
1
Kordian Jan Kolbiarz
980
(19,08%)
-
2
Edward Henryk Hałajko
149
(2,90%)
-
3
Dariusz Artur Zięba
79
(1,54%)
-
5
Anna Marta Czarnopolska
22
(0,43%)
-
4
Roksana Krystyna Stanisławczyk
27
(0,53%)
-
6
Marta Justyna Kałętkiewicz
24
(0,47%)
-
8
Przemysław Piotr Dziaduś
123
(2,40%)
KOMITET WYBORCZY „LIGA NYSKA”
-
2
Danuta Pasieka
338
(6,58%)
-
8
Ewelina Marcela Janczak
19
(0,37%)
-
7
Franciszek Łopuch
3
(0,06%)
-
4
Monika Wieja-Baczyńska
6
(0,12%)
-
1
Piotr Radosław Wojtasik
146
(2,84%)
-
5
Dominika Anna Wolak
33
(0,64%)
-
6
Piotr Marek Przybyłowski
23
(0,45%)
-
3
Bernard Zbigniew Rudkowski
29
(0,56%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE HANKUS 2018
-
4
Joanna Agnieszka Borowicz
11
(0,21%)
-
6
Michał Edmund Baraniewicz
14
(0,27%)
-
1
Janina Janik
122
(2,38%)
-
2
Paweł Łukasz Kaszowski
50
(0,97%)
-
5
Anna Anastazja Sadowska
13
(0,25%)
-
3
Leszek Józef Olejnik
18
(0,35%)
-
7
Irena Denise Sendukas
8
(0,16%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Jolanta Elżbieta Trytko-Warczak
475
(9,25%)
-
2
Piotr Aleksander Borzykowski
181
(3,52%)
-
7
Tomasz Połosak
43
(0,84%)
-
3
Henryka Ewa Wołochacz
161
(3,14%)
-
5
Kamila Wiktoria Trubiłowicz
32
(0,62%)
-
4
Magdalena Wacławczyk
52
(1,01%)
-
6
Zenon Józef Kula
81
(1,58%)
Okręg 3
Miasto Nysa ulice: 11 Listopada, 17 Września, Augustowska, Baczyńskiego, Baligrodzka, Borelowskiego, Boya Żeleńskiego, Broniewskiego, Brzechwy, Bzów, Czarneckiego, Czesława Miłosza, Damrota, Długosza, Dwernickiego, Dygasińskiego, Falskiego, Fałata, Fredry, Gałczyńskiego, Gdańska, Głuchołaska, Gombrowicza, Grunwaldzka, Grzegorza z Sanoka, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Chabrów, Henryka Pobożnego, Chłopickiego, Chocimska, Iwaszkiewicza, Karpińskiego, Kasprowicza, Kisielewskiego, Kochanowskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Konarskiego, Konopnickiej, Korczaka, Korfantego, Kossaka, Kozarzewskiego, Kozielska, Krasińskiego, Krawiecka, Księdza Bończyka, Księdza Skargi, Księdza Ściegiennego, Kusocińskiego, Kwiatowa, Lelewela, Leśmiana, Makuszyńskiego, marszałka Piłsudskiego 44 - do końca, Mickiewicza parzyste: 2 - 22, nieparzyste: 15 - 39, Mickiewicza parzyste: 26 - do końca, nieparzyste: 43 - do końca, Modrzewskiego, Morcinka, Nałkowskiej, Narcyzów, Niezapominajek, , Obrońców Westerplatte, Ojców Werbistów, Opawska, Osmańczyka, Podolska, Pomorska, Prusa nieparzyste: 1 - 3B i parzyste: 2 - 12, Prusa nieparzyste: 9 - do końca, parzyste: 18 - do końca, Przemyska, Przerwy-Tetmajera, Pułaskiego, Reja, Reymonta, Rejtana, Rodziewiczówny parzyste: 4 - 12, Rodziewiczówny nieparzyste: 1 - do końca, parzyste: 12A-do końca, Romana Dmowskiego , Róż, Sandomierska, Sanocka, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Stawowa, Stęczyńskiego, Stokrotek, Sudecka 32 - do końca, , Sudecka nieparzyste: 1 - do końca, parzyste: 2 - 30, Szczecińska, Św. Arnolda Janssena, Świętojańska, Tadka Jasińskiego, Tuwima, Unii Lubelskiej, Wańkowicza, Wasylewskiego, Wołyńska, Zapolskiej, Zawiszy Czarnego, Zbaraska, Zwycięstwa, Zygmuntowska, Żeromskiego
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Paweł Jerzy Nakonieczny
975
(13,62%)
-
2
Wojciech Paweł Grubiak
180
(2,51%)
-
3
Janusz Bogusław Chabiński
170
(2,37%)
-
4
Izabela Żarowska
45
(0,63%)
-
8
Paulina Agnieszka Sitarczuk
37
(0,52%)
-
9
Bogusława Wanda Stępniowska
56
(0,78%)
-
6
Józefa Duczkowska
147
(2,05%)
-
5
Lidia Katarzyna Gutowska-Raszczuk
62
(0,87%)
-
7
Rafał Piotr Gacek
50
(0,70%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA GMINY 2018”
-
5
Elżbieta Krystyna Stachnik
7
(0,10%)
-
7
Bogdan Jan Nuckowski
9
(0,13%)
-
6
Halina Elżbieta Gaborska
11
(0,15%)
-
1
Tadeusz Stanisław Sakowicz
36
(0,50%)
-
2
Bogusław Marek Kurczak
56
(0,78%)
-
3
Elżbieta Zdzisława Fiszer
14
(0,20%)
-
4
Maciej Marek Jamborowicz
10
(0,14%)
-
8
Romualda Danuta Fułek
6
(0,08%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
1
Jacek Paweł Tarnowski
322
(4,50%)
-
3
Maria Anna Czepil
100
(1,40%)
-
6
Bogumił Jan Dąbrowski
56
(0,78%)
-
4
Agata Woźniak
25
(0,35%)
-
5
Wirginia Maria Dziaduś
95
(1,33%)
-
2
Jan Satora
113
(1,58%)
-
8
Helena Bor
37
(0,52%)
-
7
Ewa Krystyna Swierzy
12
(0,17%)
-
9
Tadeusz Skopek
21
(0,29%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KORDIANA KOLBIARZA
-
1
Łukasz Marcin Bogdanowski
692
(9,67%)
-
2
Dariusz Grzegorz Bednarz
567
(7,92%)
-
3
Grzegorz Andrzej Łazowski
90
(1,26%)
-
4
Magdalena Aleksandra Porczyńska
109
(1,52%)
-
5
Monika Alfreda Fornalczyk
80
(1,12%)
-
7
Krzysztof Bronisław Greszczuk
39
(0,54%)
-
6
Bożena Henryka Szlempo
152
(2,12%)
-
9
Patrycja Magdalena Czechowska
53
(0,74%)
-
8
Marcin Marek Trzaska
53
(0,74%)
KOMITET WYBORCZY „LIGA NYSKA”
-
5
Mariusz Adam Matejaszek
7
(0,10%)
-
2
Iwona Barbara Skulska
40
(0,56%)
-
6
Renata Magdalena Trepeta
12
(0,17%)
-
3
Dorota Bułdys
22
(0,31%)
-
1
Piotr Smoter
460
(6,43%)
-
8
Marian Edward Woźniak
17
(0,24%)
-
4
Izabela Elżbieta Zając
16
(0,22%)
-
7
Patryk Tomasz Cichy
21
(0,29%)
-
9
Alina Agata Ziółkowska
9
(0,13%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE HANKUS 2018
-
8
Janusz Maciej Nowak
4
(0,06%)
-
9
Angelika Anna Polonka
15
(0,21%)
-
6
Mirosław Stanisław Lach
14
(0,20%)
-
1
Tomasz Edward Hankus
342
(4,78%)
-
2
Marzena Aleksandra Głogowska-Szukszto
8
(0,11%)
-
5
Agnieszka Maria Kopała
6
(0,08%)
-
4
Marta Joanna Michel
15
(0,21%)
-
3
Julita Magdalena Madera-Łabaziewicz
26
(0,36%)
-
7
Sebastian Krzysztof Iżycki
20
(0,28%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
7
Agata Krystyna Gach
41
(0,57%)
-
3
Ewa Wiktoria Drewnicka
223
(3,11%)
-
4
Robert Andrzej Kobylański
145
(2,03%)
-
1
Feliks Leonard Kamienik
463
(6,47%)
-
2
Zdzisław Konik
367
(5,13%)
-
8
Katarzyna Karolina Prochownik
44
(0,61%)
-
5
Marek Michał Szabat
45
(0,63%)
-
6
Natalia Anna Kopera
43
(0,60%)
-
9
Andrzej Dariusz Rosa
247
(3,45%)
Okręg 4
Sołectwa: Biała Nyska, Domaszkowice, Głębinów, Goświnowice, Hajduki Nyskie, Hanuszów, Iława, Jędrzychów, Kępnica, Konradowa, Koperniki, Kubice, Lipowa, Morów, Niwnica, Podkamień, Przełęk, Radzikowice, Regulice, Rusocin, Sękowice, Siestrzechowice, Skorochów, Wierzbięcice, Wyszków Śląski, Złotogłowice (wieś Złotogłowice i przysiółek Rochów)
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Marian Józef Bąk
69
(1,25%)
-
7
Jagoda Kamila Łaciak
66
(1,20%)
-
6
Adrian Michalski
54
(0,98%)
-
5
Mateusz Przybyszewski
127
(2,30%)
-
3
Mateusz Grzegorz Wilk
91
(1,65%)
-
1
Lilla Maria Cwajna
332
(6,02%)
-
2
Edyta Wąs
147
(2,66%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA GMINY 2018”
-
2
Andrzej Kazimierz Zając
13
(0,24%)
-
1
Łukasz Józef Konopka
170
(3,08%)
-
4
Janusz Litwin
171
(3,10%)
-
5
Julita Jolanta Tabor
28
(0,51%)
-
3
Honorata Sabina Szpiech
16
(0,29%)
-
7
Marian Zygmunt Renkas
24
(0,43%)
-
6
Wiesława Maria Skoczylas
22
(0,40%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
-
1
Robert Jerzy Baraniewicz
236
(4,28%)
-
3
Renata Wilman
183
(3,32%)
-
5
Agnieszka Joanna Dolińska
63
(1,14%)
-
4
Maciej Marcin Gazda
51
(0,92%)
-
2
Jacek Czuchraj
317
(5,74%)
-
6
Joanna Aleksandra Buczkowska-Rams
32
(0,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KORDIANA KOLBIARZA
-
4
Stanisław Czepiel
223
(4,04%)
-
2
Damian Tomasz Kwiatkowski
621
(11,25%)
-
3
Jadwiga Teresa Szuszkiewicz
257
(4,66%)
-
5
Mariusz Janusz Listowski
79
(1,43%)
-
6
Kamila Monika Hasiak
87
(1,58%)
-
1
Sebastian Jankowicz
683
(12,38%)
-
7
Barbara Pisarczyk
85
(1,54%)
KOMITET WYBORCZY „LIGA NYSKA”
-
4
Alina Janina Furdzik
16
(0,29%)
-
1
Edyta Maria Rajko
84
(1,52%)
-
5
Fabian Sporek
59
(1,07%)
-
2
Leszek Piotr Strama
18
(0,33%)
-
6
Zofia Maria Sojka
3
(0,05%)
-
3
Paweł Ireneusz Drozd
39
(0,71%)
-
7
Joanna Agata Michel
27
(0,49%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE HANKUS 2018
-
3
Agnieszka Katarzyna Paralusz
7
(0,13%)
-
4
Patrycja Jadwiga Czechor
2
(0,04%)
-
1
Krystyna Maria Hankus
31
(0,56%)
-
2
Grzegorz Tomasz Paczwa
10
(0,18%)
-
5
Tomasz Janik
9
(0,16%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Teresa Krawiec
32
(0,58%)
-
6
Joanna Kazimiera Sługocka-Lak
22
(0,40%)
-
2
Artur Pieczarka
234
(4,24%)
-
1
Joanna Barbara Bosak
434
(7,86%)
-
4
Grzegorz Krzysztof Pytliński
15
(0,27%)
-
3
Sylwester Jan Kożuch
92
(1,67%)
-
7
Piotr Paweł Walach
138
(2,50%)