Fundacja Redemptoris Missio na początku lipca przekazała do libańskich szpitali tonę środków opatrunkowych, niestety w tej chwili zapasy zostały wyczerpane, a pomoc potrzebna jest jak nigdy dotąd. Zbiórkę fundacja uruchomiła na swojej stronie www.medycynamisjach.org. Tragedia ta wydarzyła się w najbardziej dramatycznym dla Libanu czasie. Głęboki kryzys polityczny, ekonomiczny i pandemia koronawirusa sprawiła, że ten kraj teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje naszej pomocy.
- Ludzie są tutaj przeżyli ogromną traumę, potracili bliskich, do tej pory nie wiemy co dzieje się z częścią naszych znajomych. Potrzebne jest dosłownie wszystko: szpitale potrzebują środków opatrunkowych, ludzie potrzebują żywności, stracili przecież swoje mieszkania i miejsca pracy. Nasza organizacja świadczyła pomoc żywnościową jeszcze przed wybuchem, gdyż kryzys ekonomiczny i inflacja były tak wielkie, że ludzie zaczynali cierpieć głód. Teraz tysiące wolontariuszy sprzątają ulice miasta, ale bez pomocy z zewnątrz mieszkańcy tego miasta sobie nie poradzą - mówi Iwona Safi szefowa organizacji Rotary Club Tripoli Cosmopolis, z którą Fundacji Redemptoris Missio współpracuje w Libanie.
Wpłaty można kierować na konto fundacji, koniecznie z dopiskiem „Pomoc dla Libanu”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Sprawdź też:
W potężnej eksplozji w Bejrucie 135 osób straciło życie, a ponad pięć tysięcy zostało rannych. Wybuch 2750 ton saletry amonowej w porcie sprawił, że zniszczeniu uległa blisko połowa wszystkich budynków w stolicy Libanu. W tym 3-milionowym mieście ponad 300 tysięcy osób straciło dach nad głową. Wybuch zniszczył także główny silos, w którym przechowywano zboże.
Ogrom nieszczęścia, jakie dotknęło mieszkańców tego miasta, wstrząsnął całym światem. Lekarze ratują rannych w szpitalach pozbawionych prądu, potrzebna jest krew i generatory prądu, aby móc przeprowadzać konieczne operacje. Pacjenci niewymagający ratowania życia zostali poproszeni o udostępnienie swoich miejsc szpitalnych rannym wymagającym pilnej interwencji chirurgicznej. Wybuch zniszczył trzy szpitale, a te, które ocalały zapełniły się rannymi już kilka godzin po eksplozji. Lekarze udzielali pomocy ofiarom na ulicach miasta.
Fundacja Redemptoris Missio powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Sprawdź też:
Stan klęski żywiołowej zostanie wprowadzony
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?