Mieszkaniec powiatu toruńskiego wyłudził 24 tony śruty sojowej, toruńscy funkcjonariusze zatrzymali go podczas transportu wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszust może trafić za kratki na osiem lat. Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

Na trop przestępstwa wpadli policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy. Okazało się, że 50-letni mężczyzna podaje się za właściciela jednej z firm wielkopolskich zajmującej się skupem zbóż i nasion. Dane firmy, która swoją siedzibę ma w województwie wielkopolskim, pozyskał z ogólnodostępnych źródeł.

 


- Podając się za właściciela, skontaktował się telefonicznie z producentem pasz dla zwierząt gospodarskich z Mazowieckiego - podaje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. - Tam, zamówił ponad 24 tony śruty sojowej wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Transport miał zapewnić producent paszy. Płatność miała nastąpić po określonym terminie. Oszust znalazł już nieświadomego nabywcę z powiatu toruńskiego.

 

Wczoraj (21.04) ruszył ładunek. - Po drodze, do nieświadomego kierowcy dosiadł się oszust, który miał koordynować dostawę - dodaje Chrostowski. 

 

Kiedy towar trafił do odbiorcy, policja zatrzymała 50-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wyłudzenia ponad 24 ton śruty.

 

Dziś (22.04) prokurator zdecyduje o jego dalszym losie.