Wyłudziła dwanaście tysięcy z MOPS-u

  Wyłudziła dwanaście tysięcy z MOPS-u

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwanaście tysięcy złotych wyłudziła z opieki społecznej 30-letnia mieszkanka gminy Wieleń (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Kobieta pobierała zasiłek, który jej się nie należał. By otrzymywać pieniądze posługiwała się sfałszowanymi dokumentami. Podobne spra-wy zdarzają się w miejskich lub gminnych ośrodkach pomocy społecznej znacznie częściej.
  Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wieleniu ujawnili wyłudzenie pieniędzy z tytułu świadczeń rodzinnych. 30 - letnia Krystyna D. z gminy Wieleń pobrała nieprawnie z kasy prawie 12 tysięcy złotych. Aby dokonywać wyłudzeń posługiwała się dokumentem tożsamości z innym nazwiskiem. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem.

  Krystyna D. 30 letnia mieszkanka gminy Wieleń była uprawniona do otrzymywania pieniędzy za samotną opiekę nad dzieckiem.
  Przed lutym 2006 roku wstąpiła jednak w związek małżeński i nie powiadomiła o tym osoby, która przygotowywała zasiłki do wypłaty. Odbierała więc dalej pieniądze, które już się jej nie należały. Było to prawie 12 tysięcy złotych. W sierpniu br. po ich odbiór zgłosiła się po raz ostatni. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wieleniu odkryli bowiem, że kobieta posługuje się starym dowodem tożsamości podczas, gdy sama wstąpiła w związek z innym mężczyzną.

  To właśnie urzędnicy zawiadomili o tym przestępstwie funkcjonariuszy policji w Wieleniu. - Po przesłuchaniu wyszło na jaw, że kobieta wyszła za mąż, zmieniła nazwisko a nie poinformowała o tym urzędników. Formalnie nie była już matką samotnie wychowującą dziecko a pieniądze z tego tytułu pobierała. Podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia przestępstwa.

  Kobiety często nie ujawniają, że żyją z innym mężczyzną np. w konkubinacie. Dlatego pracownicy ośrodków pomocy społecznej często prowadzą wywiady środowiskowe u osób pobierających takie czy inne świadczenia i czasami okazuje się, iż faktyczni

  30 - letnia Krystyna D. mieszkająca w jednej z wsi z gminie Wieleń usłyszała cztery zarzuty: trzykrotne wyłudzenie zasiłku i jedną próbę zdobycia tych pieniędzy (nieudaną). Sprawa trafiła do prokuratury a ta przygotowała akt oskarżenia przeciwko kobiecie.

  Ludzie czasem chwytają się wszelkich metod, by przetrwać - mówi Lidia Leońska, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. - Jeżeli jest osoba, która wymyśli sobie, że jej sposobem na życie, będzie właśnie korzystanie z opieki społecznej, to znając przepisy prawa, może w ten sposób żyć - wyjaśnia.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo