W skład okręgu powiaty: jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski; miasto na prawach powiatu: Kalisz.
Na Andrzeja Dudę głos oddało 54,03 proc. wyborców (185 321 głosy), z kolei Rafał Trzaskowski w okręgu kaliskim zdobył poparcie na poziomie 45,97 proc. (157 656 głosów). To już oficjalne wyniki głosowania podane przez Okręgowa Komisję Wyborczą w Kaliszu.
Przypomnijmy, że Andrzej Duda wygrał także w okręgu konińskim. W poznańskim i pilskim zwyciężył Rafał Trzaskowski.
Według sondażu late poll Ipsosu z 90 proc. komisji wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, który otrzymał poparcie 51 proc. wyborców. Rafał Trzaskowski uzyskał 49 proc. głosów.
Poznań: Relacja live z placu Wolności ze sztabu KO - zobacz wideo:
Zobacz też:
Po wyborach zostały... MEMY. Wygrał Andrzej Duda! Internauci...
Sprawdź też:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dramatyczne dane. W tym roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 2500 migrantów
- Szwecja wyprowadza wojsko na ulice. "Żaden kraj w Europie nie jest w takiej sytuacji"
- Jaka będzie jesień? Sprawdź w naszym quizie, czy znasz jesienne przysłowia
- Jesienny trening mózgu dla bystrzaków. Czy rozwiążesz 12 zagadek? QUIZ