Wyniki wyborów! Sondaż IPSOS: PiS, KO (PO), SLD (lewica, Wiosna, Razem), PSL (Kukiz), Konfederacja. Wybory do Sejmu 2019

Rafał Cieśla
Rafał Cieśla
Zaktualizowano 
Tak prezentują się wyniki wyborów 2019 według sondażu exit poll Ipsos w skali kraju.
Znamy wyniki wyborów do Sejmu 2019 13 października według sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS. W wyborach zwycięża PiS z wynikiem 43,6 proc. Za nim jest KO (27,4 proc.), dalej Lewica/SLD (11,9 proc.). Do Sejmu wchodzi jeszcze PSL (Kukiz) z wynikiem 9,6 proc. oraz Konfederacja (6,4 proc.). Czy te wyniki są zgodne z naszym sondażem? Przypomnijmy, że ostatni sondaż wyborczy przeprowadziliśmy na przełomie września i października 2019. Wtedy wybory do Sejmu w Polsce wygrał PiS. Także w Wielkopolsce wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które powoli powiększa przewagę nad głównym konkurentem, czyli Koalicją Obywatelską PO, Nowoczesna, IP, Zieloni). Wyniki sondażu wskazywały, że niezły wynik osiągnie także lewica (SLD, Wiosna, Razem), mandaty zdobędzie PSL (startuje wspólnie z Kukiz'15). Jak wskazywał nasz sondaż poza parlamentem miała znaleźć się Konfederacja, która jednak nieco zyskała w stosunku do sondażu przeprowadzonego w ostatnich dniach sierpnia. Jak się okazuje - zyskała jeszcze więcej.

Wybory 2019: Wyniki late poll

Frekwencja: 61,6%

 1. 43.60%
 2. 27.40%
 3. 12.40%
 4. 9.10%
 5. 6.40%
 6. Pozostałe komitety wyborcze
  1.10%

Late Poll: IPSOS

Wyniki wyborów 2019, sondaż IPSOS, exit poll

W niedzielę, 13 października po zamknięciu lokali wyborczych poznaliśmy wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS. Wybory do Sejmu 2019 wygrywa w nim Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 proc. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,4 proc., a trzecia Lewica/SLD z wynikiem 11,9 proc. Do Sejmu wchodzi też PSL/Kukiz (9,6 proc.) oraz Konfederacja (6,4 proc.)

Poniżej prezentujemy informacje dotyczące ostatniego sondażu przedwyborczego.

Sondaż wyborczy 2019: wyniki. Wielkopolska. PiS i Konfederacja lekko w górę. KO, SLD i PSL na zbliżonym poziomie. Kto wejdzie do Sejmu

Ostatni sondaż przed wyborami przeprowadziliśmy na przełomie września i października. W stosunku do poprzedniego badania, które zostało przeprowadzone miesiąc temu zyskało Prawo i Sprawiedliwość (ok. 2 proc.) oraz Konfederacja (ok. 1 proc.). Pozostali bez większych zmian. Czy to oznacza, że te wyniki są stabilne i do czasu wyborów niewiele się zmieni w Wielkopolsce? Raczej tak. Oczywiście na wynik wpłynie jeszcze ostatni tydzień kampanii wyborczej i mobilizacja elektoratów, co może zdecydować o tym, czy PSL i Konfederacja przekroczy próg wyborczy i zdobędą miejsca w Sejmie oraz ile ostatecznie mandatów przypadnie PiS, KO i SLD.

Wybory parlamentarne 2019: Sondaż Polska Press Grupy. Wyniki w woj. wielkopolskim

 1. PiS, Solidarna Polska, Polska Razem
  40.30%
 2. PO, .N, Zieloni, Inicjatywa Polska
  35.10%
 3. Wiosna, Razem, SLD
  12.90%
 4. PSL-Koalicja Polska
  6.90%
 5. 4.10%
 6. 0.70%

Polska Press Grupa/Ośrodek Badawczy Dobra Opinia

Sondaż 2019 wyniki: PiS powiększa przewagę nad Platformą Obywatelską w wyborach do Sejmu w Wielkopolsce. Co z kampanią wyborczą?

Jak wskazują nasze sondażowe wyniki, PiS wyprzedza Platformę o ok. 5 punktów procentowych. W ciągu miesiąca zyskało kolejne 2 proc. poparcia w stosunku do Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego? Niewątpliwie wpływ na te zmiany wyników ma kampania wyborcza, która jak do tej pory jest mizerna, zwłaszcza w wykonaniu polityków Koalicji Obywatelskiej

Wystarczy prześledzić sobie aktywność kandydatów w Poznaniu. Liderka listy KO Joanna Jaśkowiak w porównaniu do liderki PiS w okręgu poznańskim, czyli Jadwigi Emilewicz – jest niewidoczna. Zresztą podobnie jest z całą kampanią Koalicji. Oczywiście są wyjątki, jak na przykład Adam Szłapka, który każdego dnia odwiedza jakiś zakątek Poznania, czy powiatu. Podobnie wygląda kampania Waldego Dzikowskiego. Czy aktywność pojedynczych polityków jest w stanie zwiększyć poparcie dla całej listy? Tak, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Podobnie zresztą jak z kampanią prowadzoną wyłącznie w mediach społecznościowych.

W PiS jest inaczej. Oprócz Jadwigi Emilewicz, która dosłownie jest wszędzie i wypowiada się merytorycznie, partia może liczyć na innych aktywnych kandydatów: Szymona Szynkowskiego vel Sęka, czy Bartłomieja Wróblewskiego. Także Tadeusz Dziuba jest widoczny w kampanii.

Czytaj też: Debata polityków PiS i KO: Tadeusz Dziuba kontra Rafał Grupiński

Dlatego dziś traktowanie tego, że PiS wygrywa z KO w naszym województwie w kategoriach niespodzianki nie ma większego sensu. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego w regionie od czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego jest bowiem stabilne i utrzymuje się na zbliżonym poziomie

Sondaż 2019: wybory do Sejmu. PSL ponad progiem, SLD wróci do Sejmu? Sondażowe wyniki dla Wielkopolski

Nasz sondaż, który został przeprowadzony na przełomie września i października wskazuje również, że mandaty z Wielkopolski zdobędą również kandydaci PSL, którzy do wyborów idą wspólnie z Pawłem Kukizem. Ale znacznie lepszy wynik od nich notuje lewica, która wyciągnęła wnioski i startuje zjednoczona (SLD, Wiosna, Razem) pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poparcie dla tego komitetu, jeśli oczywiście nie dojdzie do jakichś sensacyjnych wydarzeń, będzie wynosiło kilkanaście procent. Na to bowiem wskazują nasze dwa ostatnie sondaże.

Czytaj też: Debata kandydatów do Sejmu 2019: Adam Szłapka (KO) kontra Szymon Szynkowski vel Sęk (PiS)

Sondaż 2019: wybory do Sejmu: nieobecni nie mają racji. Czy to wpłynie na frekwencję w wyborach parlamentarnych 2019

O ostatecznych wynikach wyborów parlamentarnych zdecyduje w dużym stopniu frekwencja. W ostatnich dniach prowadzone są akcje społeczne zachęcające Polaków do głosowania. I bardzo dobrze. Badanie sondażowe dla Głosu zostało zrealizowane we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia. Próba – 500 respondentów.

Zobacz też: Politolog i politycy komentują wyniki sondażu

Wybory do Sejmu 2019: Sondaż "Głosu" - jak wyniki komentują ...

Zobacz też:

Wybory do Sejmu 2019: Kandydaci z Poznania - sprawdź listy w...

Narzędzia, które pomogą Ci wybrać

Na kogo głosować?

Trwa głosowanie...

W kampanii wyborczej...

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 51

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

I
Im out.

Brawo Polacy! Sprzedaliście się za własne pieniądze. :)

G
Gość
14 października, 2:18, Spankus:

Widać społeczeństwo nie zostało zmanipulowane świadczy o tym to że była tak duża frekwencja, wmawiano nam że są Politycy idealni a tacy nie istnieją tylko ich czyny świadczą o tym czy warto na nich głosować, PIS jaki jest taki jest ale sporo zmienili dla kraju i nawet ja zwykły szary człowiek to odczuwam i pewnie nie tylko ja bo i te 43% społeczeństwa, ile nam to się wmawiało aby nie iść na wybory bo to nic nie zmieni bo to nic nie da że wszyscy tacy sami, ale prawda jest taka że jak by ludzie nie poszli to te sondaże wyglądały by inaczej.

Wyemigruje spokojnie a wy skończycie jak Wenezuela ciekawe kto wam ten socjal będzie płacił. I te podatki. Same ameby głosowały na PiS.zrobiliscie krzywdę waszym dziecia

S
Spankus
13 października, 23:34, Gość:

Pis to dno sfałszowali pewnie wybory.. trzeba emigrować a wyborcom życzę by obudzili się niebawem z ręką w nocniku

Proszę bardzo Emigruj najlepiej do tych krajów ogarniętych wojną i zobacz różnice jaka jest u nas a jaka u nich, te wybory tym bardziej były ważne że wybierano Partie w tak niewygodnych czasach gdzie Turcja atakuję Syrię czy gdzie panuje głód w Jemenie, pojedz tam i zobacz jakie są standardy a nie wmawiacie ludziom że w Polsce zile się dzieje.

S
Spankus

Widać społeczeństwo nie zostało zmanipulowane świadczy o tym to że była tak duża frekwencja, wmawiano nam że są Politycy idealni a tacy nie istnieją tylko ich czyny świadczą o tym czy warto na nich głosować, PIS jaki jest taki jest ale sporo zmienili dla kraju i nawet ja zwykły szary człowiek to odczuwam i pewnie nie tylko ja bo i te 43% społeczeństwa, ile nam to się wmawiało aby nie iść na wybory bo to nic nie zmieni bo to nic nie da że wszyscy tacy sami, ale prawda jest taka że jak by ludzie nie poszli to te sondaże wyglądały by inaczej.

G
Gość
13 października, 23:34, Gość:

Pis to dno sfałszowali pewnie wybory.. trzeba emigrować a wyborcom życzę by obudzili się niebawem z ręką w nocniku

Sam się chyba sfalszowales co za koleś z ciebie emigruj od razu do Syrii i nie wracaj

G
Gość

Co z tego PO czy jakiego tam zlepu oni wstydu nie mają piszą że od jutra ciężka praca jak już to kolejne 4 lata gadanie na PiS bo tylko to z ich ust słyszałem nic nie zrobili dla Polski masakra jak można na nich głosować porażka ja kocham PiS brawo Jarek brawo Mateusz

G
Gość
11 października, 21:29, Gość:

Zastanawiam się kto jest większym kretynem, ten kto obiecuje, czy ten kto tego słucha?

Ten kto słucha naiwnym kretynem :D

G
Gość

Pis to dno sfałszowali pewnie wybory.. trzeba emigrować a wyborcom życzę by obudzili się niebawem z ręką w nocniku

Ł
Łukasz

Widzę że PIS ma takie wyniki że chyba 100 lat będą rządzić

K
Kjohny

Dobrze że Konfredetacja weszła,,, będą patrzeć oszustom na ręce

G
Gość
10 października, 17:43, ZIBI GDANSK:

WYGRA PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC I POKAZE ZLODZIEJOM ICH MIEJSCE W SZEREGU DOSYC OKRADANIA POLAKOW

Jakoś przez 4lata rządzenia nikogo nie wsadzili

Ps. Może sami też kradli.

G
Gość

Zastanawiam się kto jest większym kretynem, ten kto obiecuje, czy ten kto tego słucha?

G
Gość
7 października, 17:04, Gość:

PIS niech sie szykuje do ewakuacji...,bo juz mamy dosc dewastacji panstwa pzez ich zramolalych nieudacznikow.

7 października, 19:46, Gość:

Punktuj, co takiego złego dla nas zrobił PIS. Aha, za niskie bezrobocie. Za dużo Polaków się rodzi. Za mało uprzywilejowanych elit. Za dużo w budżecie pieniędzy. Za dużo wczasowiczów nad morzem. Za dużo powstających zakładów. Za duże zarobki. Za dużo żołnierzy. Za dużo dróg. Za dużo posterunków Policji. Za dużo wolności, itp., itd. No i za mało fałszywych faktur. Tak kochani, ciemny naród ma służyć elitom i kastom. Swoisty rodzaj pojmowania demokracji. Neumann was pouczył, jak ma wygladać. I bez dyskusji. On, opatrznościowy mąż stanu, wszystko wam ułoży...powodzenia....

7 października, 19:58, Gość:

ty tak na poważnie? czy ćpiesz coś?

9 października, 23:03, Gość:

Odpisuję na komentarz pana z "cpaniem". Nie rozumiesz ironii? To odpowiedź na powyższy komentarz. Niewiele masz do powodzenia na publicznym forum.

Moi drodzy, powinniśmy zaprzestać obrzucać się inwektywami, a poddać głębszej refleksji to, co wydarzyło się w szeregach partyjnych PO. Taśmy Neumanna są porażające. Sami przeanalizujcie brutalne z gangsterskim zabarwieniem słowa wypowiadane przez wysoko postawionego członka partii, aktywnego polityka. Do tego dokładając dysputy w "Sowa

G
Gość
9 października, 10:32, jerzy08:

Wszystko zrozumiem.... ze na PSL, że nawet na SLD... ale KOALICJA? przecież oni nie mają żadnego programu, zero wizji państwa, ani w prawo ani w lewo. Jak im zawieje. Do tylko robią [wulgaryzm] burze o dziki, kroniki a jak hektoliyry ścieków do Wisły wpływało to nie widzieli problemu... przykre

Mądrze piszesz! Myślę jednak, że nawet SLD nie zasługuje na uwagę. Oni już swoje zrobili. Oczywiście w złym znaczeniu. Być może młode pokolenie było za słabo edukowane. Oni PO PSL przyczynili się do demontowania naszego państwa. Zresztą słynna wypowiedź: Polska państwem teoretycznym...taśmy z "Sowa

G
Gość
7 października, 17:04, Gość:

PIS niech sie szykuje do ewakuacji...,bo juz mamy dosc dewastacji panstwa pzez ich zramolalych nieudacznikow.

7 października, 19:46, Gość:

Punktuj, co takiego złego dla nas zrobił PIS. Aha, za niskie bezrobocie. Za dużo Polaków się rodzi. Za mało uprzywilejowanych elit. Za dużo w budżecie pieniędzy. Za dużo wczasowiczów nad morzem. Za dużo powstających zakładów. Za duże zarobki. Za dużo żołnierzy. Za dużo dróg. Za dużo posterunków Policji. Za dużo wolności, itp., itd. No i za mało fałszywych faktur. Tak kochani, ciemny naród ma służyć elitom i kastom. Swoisty rodzaj pojmowania demokracji. Neumann was pouczył, jak ma wygladać. I bez dyskusji. On, opatrznościowy mąż stanu, wszystko wam ułoży...powodzenia....

7 października, 19:58, Gość:

ty tak na poważnie? czy ćpiesz coś?

Odpisuję na komentarz pana z "cpaniem". Nie rozumiesz ironii? To odpowiedź na powyższy komentarz. Niewiele masz do powodzenia na publicznym forum.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3