Wyrok dla synów, którzy pobili ojca

  Wyrok dla synów, którzy pobili ojca

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyrok dla synów, którzy pobili ojca

  Wyrok dla synów, którzy pobili ojca ©Paweł Relikowski

  We wtorek poznański Sąd Apelacyjny zajął się sprawą dwóch braci z poznańskiej Wildy, którzy jesienią 2014 roku pobili ojca kuchenną deską i zabrali mu 1330 złotych.
  Wyrok dla synów, którzy pobili ojca

  Wyrok dla synów, którzy pobili ojca ©Paweł Relikowski

  Ich proces trwał rok. Sąd Okręgowy skazał Rafała na półtora roku w zawieszeniu na 5 lat. Natomiast Norberta na dwa lata z trzyletnim okresem próby.

  Wyrok zaskarżył prokurator, dla którego wymierzona kara była rażąco łagodna, bo wielokrotnie karani bracia powinni jednak trafić do więzienia. Apelację przygotował także pełnomocnik pobitego ojca. Dla niego kara dla braci powinna być surowsza. Oczekiwał też od sądu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

  Obrońcy wnosili o uniewinnienie oskarżonych albo ponowny proces. W swoich wystąpieniach przypominali, że praprzyczyną zdarzenia był wieloletni konflikt rodzinny. Pokrzywdzony został skazany za znęcanie się nad żoną i dziećmi. Kiedy chłopcy dorośli, nadal wszczynał awantury. Zarzucał Norbertowi i Rafałowi, że za mało zarabiają.

  Według adwokatów, Norbert zabrał ojcu saszetkę z pieniędzmi, żeby je... zniszczyć. Wyrzucił podarte banknoty, ale ponieważ policja ich nie znalazła, zostali skazani również za ich przywłaszczenie. - Każdy w blokowisku mógł je podnieść, Wiadomo, że nawet podarty banknot można wymienić w banku - dowodzili.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo