Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawę o Urszuli Sipińskiej zobaczymy wkrótce w Poznaniu

Marek Zaradniak
Wystawę „Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da” będziemy mogli oglądać w Słodowni Starego Browaru od 1 sierpnia.
Wystawę „Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da” będziemy mogli oglądać w Słodowni Starego Browaru od 1 sierpnia. Archiwum Muzeum Polskiej Piosenki
Wystawę „Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da” od 1 sierpnia będziemy mogli oglądać w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu. Przygotowały ją Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przy współpracy Fundacji Made in Art i Teatr Polski w Poznaniu.

Wydarzeniem nie tylko artystycznym stanie się wystawa „Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da”, jaką od 1 sierpnia będzie można oglądać w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu. Przygotowało ją Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przy współpracy
Fundacji Made in Art i Teatru Polskiego w Poznaniu. Zobaczymy na niej to, co się wiąże z tą wybitną artystką i poznanianką.

Urszula Sipińska w świadomości odbiorców polskiej piosenki to przede wszystkim wokalistka i kompozytorka. Pamiętamy ją m.in. z takich przebojów jak "Zapomniałam", "To był świat w zupełnie starym stylu", "Mam cudownych rodziców" czy "Komu weselne dzieci?". I chociaż jej postać jednoznacznie kojarzona jest z muzyką, nie jest to pełny obraz jej działalności. Po zamknięciu estradowego rozdziału swego życia z sukcesem wróciła do uprawiania wyuczonego, równie twórczego, zawodu i doskonale się w nim odnalazła.

Urszula Sipińska bowiem to także nagradzana architekt i projektantka, wszak ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.

To wreszcie autorka książek, a także wywiadów i felietonów prasowych. Krótko mówiąc, jest kobietą renesansu.

Karty z rodzinnej kroniki dokumentujące jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody oraz stroje – wszystko to, zilustrowane słowami samej Artystki z książek "Hodowcy lalek" i "Gdybym była aniołem", złożyły się na wystawę, która prezentuje sylwetkę artystki nie tylko na estradzie, ale również w podróży, w pracowni architekta i w domowym zaciszu.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 sierpnia codziennie w godzinach od 12.00 do 20.00. Wstęp wolny.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski